Luszowice. Pociski artyleryjskie z II wojny światowej na prywatnej posesji. Niewybuchy trafiły na poligon [ZDJĘCIA]

Luszowice. Trzy pociski artyleryjskie z II wojny światowej na prywatnej posesji. Zajęli się nimi saperzy
Autor: KPP Dąbrowa Tarnowska Pociski artyleryjskie o długości około 55 cm zostały przez saperów zabezpieczone i wywiezione na poligon.

W Luszowicach (gm. Radgoszcz) na terenie prywatnej posesji zostały odnalezione trzy pociski artyleryjskie z czasów II wojny światowej. Niewybuchy mierzyły około 55 cm. Do czasu przyjazdu żołnierzy, terenu przed miłośnikami tego typu znalezisk pilnowali policjanci. W czwartek (22 kwietnia) pociski zostały wywiezione przez saperów z Rzeszowa na poligon i będą tam zdetonowane. Służby apelują, by nigdy nie próbować przenosić niewybuchów na własną rękę.

W Luszowicach odnaleziono trzy pociski z II wojny światowej

Na prywatnej posesji w Luszowicach odnaleziono pociski artyleryjskie z II wojny światowej. Zgłoszenie dotyczące niewybuchów policja otrzymała w środę (21 kwietnia). Na miejsce został skierowany policjant zajmujący się rozpoznaniem minersko-pirotechnicznym, który potwierdził, że wystające z ziemi przedmioty to niebezpieczne pozostałości po działaniach wojennych. Niewybuchy mierzyły około 55 cm. Do czasu przyjazdu saperów z Rzeszowa, teren przed miłośnikami tego typu znalezisk zabezpieczali dąbrowscy policjanci. 

PRZECZYTAJ: QUIZ. Pomorskie czy Podlaskie? Wskaż, w którym województwie leży to miasto. Ostrzegamy: TRUDNE pytania!

Żołnierze w Luszowicach zjawili się w czwartek (22 kwietnia). Początkowo wydawało się, że w ziemi leżą dwa pociski, ale podczas ich wydobywania odnalazł się jeszcze jeden niewybuch. W sumie z prywatnej posesji saperzy wywieźli, więc na poligon trzy niewybuchy, które zostaną tam zdetonowane. Służby apelują, by nigdy nie zajmować się niewybuchami na własną rękę. Mimo upływu lat w dalszym ciągu stanowią one poważne niebezpieczeństwo. W przypadku ujawnienia takich znalezisk trzeba o tym fakcie poinformować mundurowych, którzy w profesjonalny sposób zneutralizują zagrożenie.

ZOBACZ: Tarnów. Siedziba urzędu miasta ZDEWASTOWANA. Ktoś namalował napis: "politycy to k****" [ZDJĘCIA]

Nauczycielka zabiła 11-letniego syna swojego byłego kochanka. Tak wygląd grób Piotrusia 20 lat po tragedii w Czarnej Białostockiej