QUIZ. Pomorskie czy Podlaskie? Wskaż, w którym województwie leży to miasto. Ostrzegamy: TRUDNE pytania!

2021-04-22 6:00
QUIZ. Pomorskie czy Podlaskie? Wskaż, w którym województwie leży to miasto. Ostrzegamy: TRUDNE pytania!
Autor: Robfoto/cc0/pixabay QUIZ. Pomorskie czy Podlaskie? Wskaż, w którym województwie leży to miasto. Ostrzegamy: TRUDNE pytania!

W Polsce na terenie szesnastu województw mamy 954 miasta (stan na 1 stycznia 2021 roku). Najmniejsze z nich - Opatowiec w województwie świętokrzyskim liczy zaledwie kilkuset mieszkańców. W dzisiejszym, czwartkowym quizie z geografii sprawdzamy Waszą wiedzę na temat lokalizacji polskich miast. Zgadniecie, w którym województwie leżą poszczególne z nich? Ostrzegamy, że niektóre pytania są podchwytliwe. Nie zawsze warto sugerować nazwami miast.

W dzisiejszym, czwartkowym quizie z geografii pytamy o lokalizację polskich miast. Zgadniecie, w którym województwie znajdują się wybrane przez nas miasta? Quiz składa się z dziesięciu pytań, na każde z nich jest tylko jedna prawidłowa odpowiedź. Ostrzegamy: dzisiaj nie będzie łatwo, a niektóre pytania są podchwytliwe. Nie zawsze warto sugerować się nazwą miasta! Zadania nie ułatwiają również nazwy województw w Polsce, które często są do siebie bardzo podobne. Pomorskie czy podlaskie? Lubuskie czy lubelskie? Kujawsko-pomorskie czy zachodniopomorskie? Wielkopolskie czy małopolskie? Wielu mieszkańców naszego kraju ma problem z prawidłowym rozróżnieniem poszczególnych województw. Chcesz zmierzyć się z tym zadaniem? Zapraszamy do rozwiązania naszego quizu.

Spodobało Ci się rozwiązywanie quizów? Mamy dla Ciebie więcej propozycji:

Quiz to rodzaj zabawy, rozrywki intelektualnej polegającej na przedstawieniu zagadnienia w formie zapytania w ten sposób, by na podstawie dostarczonych wraz z zapytaniem informacji oraz wiedzy ogólnej można było wydedukować prawidłową odpowiedź. Pytanie powinno być sformułowane w ten sposób, by odpowiedź nie była całkiem oczywista, zabawa polega de facto na dyskusji zgadujących nad różnymi możliwościami i wykluczaniu tych, które nie spełniają warunków zadanych w pytaniu.