Ile wynosi najwyższa emerytura w Tarnowie i Nowym Sączu? Takich zarobków można pozazdrościć

2021-04-20 10:24
Ile wynosi najwyższa emerytura w Tarnowie i Nowym Sączu? Takich zarobków można pozazdrościć
Autor: _Alicja_/cc0/pixabay Najwyższe emerytury wypłacane przez oddziały ZUS w Tarnowie i Nowym Sączu znacznie przekraczają kwotę 10 tysięcy złotych.

Ci emeryci to prawdziwi krezusi! Małopolski ZUS przedstawił dane o najwyższych emeryturach wypłacanych przez poszczególne oddziały Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Najwyższą emeryturę w województwie otrzymuje kobieta, która po przepracowaniu aż 57 lat dostaje ponad 23 tysiące złotych miesięcznie. Przelewy dla niej zleca oddział ZUS w Krakowie. Nieco mniej na "najbogatszych" emerytów wydają oddziały ZUS w Tarnowie oraz Nowym Sączu, choć i one wypłacają świadczenia w kwotach przekraczających 10 tysięcy złotych.

Najwyższe emerytury wypłacane przez oddziały ZUS w Tarnowie i Nowym Sączu

Emeryci przeważnie narzekają na wysokość otrzymywanych świadczeń, ale w gronie osób, które nie są już czynne zawodowo znajdują się też prawdziwi krezusi. Małopolski ZUS przedstawił listę najwyższych emerytur wypłacanych przez poszczególne oddziały w województwie. Z najwyższego świadczenia w Małopolsce cieszy się kobieta, która co miesiąc otrzymuje 23 716 zł. Przeszła ona na emeryturę po przepracowaniu aż 57 lat. Przelew dla niej zleca krakowski oddział ZUS, ale placówki tej instytucji w Tarnowie i Nowym Sączu na swoim terenie też mają bardzo dobrze uposażonych emerytów. Najwyższa emerytura wypłacana przez oddział ZUS w Tarnowie wynosi 12 155 zł, natomiast w Nowym Sączu - 16 979 zł. ZUS podkreśla, że na tak wysoki poziom świadczenia emerytalnego wpływa nie tylko wysokość zarobków podczas pracy zawodowej, ale również późny wiek przejścia na emeryturę oraz liczba przepracowanych lat.

PRZECZYTAJ: Kamionka Wielka. Droga dojazdowa RUNĘŁA. Mieszkańcy odcięci od świata przez osuwisko

Na drugim biegunie są tzw. "emerytury groszowe", które ZUS również musi wypłacać co miesiąc. Najniższe świadczenie w Małopolsce jest wypłacane przez oddział ZUS w Nowym Sączu i wynosi zaledwie 25 groszy. Otrzymuje je kobieta, która składki opłacała przez pięć dni. Najniższa emerytura wypłacana przez tarnowski ZUS wynosi 1,53 zł.

ZOBACZ: Melsztyn. Mężczyzna UGODZIŁ SIĘ NOŻEM. Wykrwawiłby się na śmierć, gdyby nie policjanci

21-latek włamał się do zabytkowego tramwaju. Rozbił kamerę, ale nagranie się zachowało