Mała dziewczynka potrącona przez ciężarówkę. Wstępne ustalenia policji wskazują na ten scenariusz

i

Autor: Andrzej Rembowski/cc0/pixabay Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że dziecko wbiegło na jezdnię wprost pod nadjeżdżający samochód / zdjęcie ilustracyjne.

Dramat w Małopolsce

Mała dziewczynka potrącona przez ciężarówkę. Wstępne ustalenia policji wskazują na ten scenariusz

2022-09-02 12:20

W czwartek, 1 września w Brunarach (powiat gorlicki) 5-letnia dziewczynka została potrącona przez ciężarówkę. Dziecko trafiło do szpitala z obrażeniami zagrażającymi życiu. Okoliczności dramatycznego zdarzenia ustala policja. Wiadomo, że kierowca ciężarówki był trzeźwy. Prawdopodobnie dziewczynka wbiegła na jezdnię, wprost pod nadjeżdżający samochód.

Dramatyczny wypadek w Brunarach. 5-latka potrącona przez ciężarówkę

W czwartek, 1 września około godz. 15.15 w Brunarach (powiat gorlicki5-letnia dziewczynka z gminy Uście Gorlickie została potrącona przez ciężarówkę. Niestety dziecko doznało bardzo poważnych, zagrażających życiu obrażeń. Bezpośrednio po zdarzeniu 5-latka trafiła do szpitala. Dziewczynka była jedyną poszkodowaną w wypadku, nic nie stało się mieszkańcowi powiatu tarnowskiego, który siedział za kierownicą ciężarowego mercedesa. 

Na miejscu oprócz służb ratunkowych zjawili się również policjanci, którzy wyjaśniali okoliczności potrącenia dziecka przez samochód. Rzecznik gorlickich funkcjonariuszy asp. szt. Gustaw Janas przekazał nam wstępne ustalenia mundurowych dotyczące feralnego zdarzenia.

Dalsza część artykułu znajduje się pod materiałem wideo. 

PRZECZYTAJ: Tragedia na torach. Pociąg uderzył w 67-latka, mężczyzna zginął na miejscu

Pirat drogowy w lamborghini złapany pod Krakowem. Pędził z zawrotną prędkością

Jak doszło do wypadku w Brunarach? Wstępne ustalenia policji

Kierowca ciężarówki został przez mundurowych przebadany pod kątem trzeźwości. Badanie nie wykazało obecności alkoholu w jego organizmie. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy, jednak nie zapadła decyzja o ewentualnym przedstawieniu zarzutów w związku z potrąceniem dziewczynki. Prawdopodobną przyczyną nieszczęścia było wbiegnięcie przez 5-latkę na jezdnię wprost pod nadjeżdżający pojazd. Ten scenariusz będzie jeszcze weryfikowany w toku dalszych czynności prowadzonych przez śledczych. 

Sonda
Czy na polskich drogach czujesz się bezpiecznie?