Malutka Róża walczy ze straszną chorobą. Ty również możesz jej pomóc

2019-10-08 10:31 Adrian Teliszewski
Róża Dąbrowska walczy z chorobą genetyczną
Autor: www.siepomaga.pl

2-letnia Róża Dąbrowska cierpi z powodu wady wrodzonej, która powoduje u niej ciągle powtarzające się złamania prawej nóżki. Choroba może doprowadzić do tego, że konieczna będzie amputacja. Nadzieją na uniknięcie najgorszego jest operacja w Stanach Zjednoczonych, aby jednak do niej doszło trzeba zebrać niemałą kwotę.

Od urodzenia Róża zmaga się z nieuleczalną chorobą genetyczną. Wada występuje raz na 3000 urodzeń i powoduje, że na całym ciele dziewczynki pojawiają się liczne guzy. Najbardziej niebezpieczny jest nerwowłókniak, który uciska na kręgosłup i rośnie wraz z dzieckiem. Niepokojącym objawem jest również guz w główce, mogący skutkować atakami padaczkowymi.  Róża cierpi również z powodu krzywo rosnącej nogi, co rusz ulegającej złamaniom. Pojawiła się szansa, aby wyeliminować przynajmniej tę dolegliwość. Operacji ma się podjąć dr Dror Paley. Światowej sławy ortopeda daje gwarancję, że po zabiegu w jego klinice nóżka dziewczynki już nie będzie się łamać!    

Operacja ma zostać wykonana w placówce założonej przez dr Paley w West Palm Beach na Florydzie. Jej koszt jest jednak ogromny i rodzice Róży nie są w stanie ich pokryć. Potrzeba ponad 400 tysięcy złotych! Dlatego została uruchomiona internetowa zbiórka pieniężna i każdy może pomoc 2-latce odzyskać sprawność. Wpłat można dokonywać na konto: 89 2490 0005 0000 4530 6240 7892 w tytule przelewu wpisując: 20526 Róża Dąbrowska darowizna, a jako odbiorcę podając: Fundację Siepomaga. Nie pozostało dużo czasu, ponieważ do 11 grudnia zbiórka musi zostać zakończona. Wówczas operacja mogłaby się odbyć już 10 stycznia przyszłego roku.