Mały Krzysio cierpi na nowotwór neuroendokrynny. Potrzebuje 35 tysięcy złotych na leczenie!

2020-01-13 9:35 Adrian Teliszewski
Mały Krzysio cierpi na nowotwór neuroendokrynny. Potrzeba 35 tysięcy złotych na leczenie!
Autor: Darko Stojanovic/cc0/pixabay Mały Krzysio cierpi na nowotwór neuroendokrynny. Potrzeba 35 tysięcy złotych na leczenie!

7-letni Krzysio Maślak z Borzęcina cierpi na rzadką chorobę genetyczną, a na domiar złego zdiagnozowano u niego nowotwór neuroendokrynny w jamie brzusznej. Chłopiec musi być leczony za pomocą terapii, która nie jest refundowana przez NFZ. W internecie trwa zbiórka pieniędzy na ten cel.

Krzyś od urodzenia choruje na bardzo rzadką chorobę genetyczną – wrodzoną łamliwość kości typ I. Choroba ta objawia się samoistnymi złamaniami kości.

Dodatkowo w październiku 2019 roku zdiagnozowano u niego nowotwór neuroendokrynny w jamie brzusznej. Krzyś przeszedł dwie ciężkie operacje usunięcia guza. Ze względu na brak możliwości ustalenia lokalizacji nowotworu (punkt wyjścia), Krzyś oczekuje na wykonanie badania PET ze znacznikiem F-DOPA. Chłopiec ma również zlecone wykonanie badań genetycznych mutacji genu metodą NGS, których koszt szacuje się na około 12 tysięcy złotych. Wyniki badań zdecydują o kierunku dalszej walki z nowotworem.

Leczenie Krzysia można wesprzeć pod TYM adresem internetowym. Potrzeba 35 tysięcy złotych.