Mieszkaniec powiatu tarnowskiego okradał staruszków! Nieoficjalnie: To radny gminy Skrzyszów [ZDJĘCIA]

2020-07-08 15:12 Adrian Teliszewski
Mieszkaniec powiatu tarnowskiego okradał staruszków! Nieoficjalnie: To radny gminy Skrzyszów
Autor: policja.pl Mieszkaniec powiatu tarnowskiego okradał staruszków! Nieoficjalnie: To radny gminy Skrzyszów

Funkcjonariusze z komendy miejskiej w Lublinie zatrzymali 48-letniego mieszkańca powiatu tarnowskiego, który podszywając się pod policjanta oszukał starszych ludzi na kwotę ponad 70 tysięcy złotych. Mężczyzna wpadł podczas przygotowanej przez mundurowych zasadzki w Kolbuszowej (woj. podkarpackie). Z nieoficjalnych informacji wynika, że zatrzymany jest radnym gminy Skrzyszów. Grozi mu kara do ośmiu lat więzienia.

Spis treści

  1. Telefon od fałszywego policjanta
  2. Zasadzka
  3. Nieoficjalnie: zatrzymany to radny z gminy Skrzyszów

Telefon od fałszywego policjanta

W czwartek, 2 lipca policjanci z komendy miejskiej w Lublinie otrzymali zgłoszenie o możliwości popełnienia oszustwa metodą "na fałszywego policjanta". Mundurowych zaalarmował mężczyzna, który oświadczył, że otrzymał zlecenie odebrania i przewiezienia na teren województwa podkarpackiego dwóch przesyłek od starszych osób. Zgłaszający podejrzewał, że mogą mieć one związek z przestępstwem. Niedługo później na komendę zadzwonili pokrzywdzeni. Przekazali oni informację o telefonie, który dostali od oszusta. Przestępca zawiadamiając ich o rzekomym wypadku spowodowanym przez bliską im osobę zażądał przekazania pieniędzy oraz kosztowności wartych ponad 70 tysięcy złotych w zamian za udzielenie pomocy członkowi rodziny. Niestety seniorzy uwierzyli w wymyśloną historię i oddali bezwzględnemu naciągaczowi oszczędności swojego życia. 

Zasadzka

Policjanci z Lublina nie mieli już wątpliwości, że rzeczywiście doszło do przestępstwa. Na terenie miejscowości Kolbuszowa (woj. podkarpackie) zorganizowali więc zasadzkę na 48-letniego mieszkańca powiatu tarnowskiego i dokonali jego zatrzymania. Na szczęście wyłudzone pieniądze oraz biżuterię udało się odzyskać. Mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące i grozi mu kara do ośmiu lat więzienia.

Express Biedrzyckiej - Sławomir Neumann: Trzaskowski może zmienia zdanie, ale je ma. Duda nie ma żadnego

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Nieoficjalnie: zatrzymany to radny z gminy Skrzyszów

Z nieoficjalnych informacji Gazety Krakowskiej wynika, że zatrzymany 48-latek to Tadeusz K. - radny z gminy Skrzyszów. Prokuratura przedstawiła mu już dwa zarzuty dotyczące wyłudzenia. Trwa śledztwo, które ma ustalić, czy pokrzywdzonych przez działania mężczyzny nie było jeszcze więcej.