Mszana Dolna. Wielkie rozczarowanie! Policjanci dostali stary samochód zamiast nowego

Mszana Dolna. Wielkie rozczarowanie! Policjanci dostali stary samochód zamiast nowego
Autor: policja Kia sportage

Wielkie rozczarowanie w Mszanie Dolnej. Do policjantów z tamtejszego komisariatu miała trafić nowa kia sportage, tymczasem dotarła kilkuletnia kia ceed. Świeżo zakupiona maszyna wzbogaciła natomiast wyposażenie komendy powiatowej w Limanowej. Rozgoryczenia nie kryją samorządowcy z pobliskich gmin, którzy dołożyli się do zakupu nowego pojazdu. Na biurko komendanta powiatowego trafiło pismo z prośbą o wyjaśnienie kłopotliwej sytuacji.

Używany samochód zamiast nowego

Portal limanowa.in opisuje kontrowersje jakie wzbudził zakup nowego wozu dla policji. Do komisariatu w Mszanie Dolnej miała dotrzeć używana, kilkuletnia kia ceed, zamiast nowej kii sportage, posiadającej napęd na cztery koła i przystosowanej do pracy w górskim terenie. Sprawa tym bardziej bulwersuje mieszkańców gminy, bo do zakupu nowej maszyny dołożyły się lokalne samorządy: miasto i gmina Mszana Dolna oraz gmina Niedźwiedź. Tymczasem świeżo nabyty pojazd wyższej klasy miał trafić do komendy powiatowej w Limanowej. 

ZOBACZ: Kilka osób żyje dzięki panu Piotrowi. Teraz jego żona i córeczki potrzebują pomocy

- Uzyskaliśmy zapewnienie, że radiowóz trafi do mszańskiego komisariatu. Jakie było nasze zdziwienie, gdy dowiedzieliśmy się że nowy radiowóz nie trafi jednak do Komisariatu Policji w Mszanie Dolnej, gdyż został on w dyspozycji komendanta powiatowego. W zamian do komisariatu trafił używany radiowóz. Mamy nadzieję, że taki stan rzeczy jest chwilowy i wynika z nieporozumienia - cytuje wypowiedź burmistrz Mszany Dolnej Anny Pękały podczas sesji rady gminy portal limanowa.in.

Samorządowcy nie chcą się pogodzić z taką decyzją i napisali list do komendanta powiatowego z prośbą o wyjaśnienie sytuacji. Jak podkreśliła Anna Pękała, w przeszłości nigdy nie dochodziło do takich sytuacji, by samochody współfinansowane przez gminy nie trafiały do lokalnych komisariatów.

PRZECZYTAJ: Ponad 450 tysięcy mieszkańców w Tarnowie? Według Google to jedno z największych miast w Polsce

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Bandyta zamordował pana Stasia w jego sklepie