Napad na taksówkarza w Grybowie. 20-latek zaatakował ofiarę nożem

i

Autor: KMP Nowy Sącz W trakcie rozliczania należności za kurs, 20-latek wielokrotnie próbował ugodzić taksówkarza nożem.

Napad na taksówkarza w Grybowie. 20-latek zaatakował ofiarę nożem

2021-06-01 12:28

Na terenie gminy Grybów 62-letni taksówkarz padł ofiarą napadu rabunkowego. Sprawcą okazał się 20-letni mieszkaniec gminy Grybów, który w trakcie rozliczania należności za kurs wielokrotnie próbował ugodzić taksówkarza nożem. Stanowcza reakcja napadniętego sprawiła, że nie doszło do tragedii, a napastnik uciekł, porzucając niebezpieczne narzędzie. 20-latek został już zatrzymany przez sądecką policję i trafił do aresztu. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Napad na taksówkarza w Grybowie. 20-latek zaatakował ofiarę nożem

Do napadu rabunkowego na taksówkarza doszło na terenie gminy Grybów w nocy z piątku na sobotę (28/29 maja). W trakcie rozliczania należności za wykonany kurs 62-letni taksówkarz został zaatakowany nożem przez 20-letniego mężczyznę. Napastnik wielokrotnie próbował dźgnąć ofiarę, jednak stanowcza reakcja 62-latka sprawiła, że mu się to nie udało. Na szczęście w tym przypadku nie doszło do tragedii, a agresor spłoszony zachowaniem taksówkarza uciekł z miejsca zdarzenia, porzucając używane przez siebie niebezpieczne narzędzie. Policja rozpoczęła za nim obławę. Wszyscy policjanci pełniący wówczas służbę otrzymali rysopis podejrzanego, a podczas poszukiwań skorzystano również z umiejętności psa tropiącego. Wkrótce 20-latek wpadł w ręce mundurowych.  

PRZECZYTAJ: Gorlice: 46-letni Jarosław Zych poszukiwany dwoma listami gończymi. Miał oszukać prawie 100 osób

Po niespełna godzinie wytypowano osobę, które stała za napadem. Okazał się nią 20-letni mieszkaniec gminy Grybów, który został zatrzymany w pobliżu swojego miejsca zamieszkania. Policjanci odnaleźli i zabezpieczyli również nóż, który sprawca porzucił w trakcie ucieczki. Po nocy w policyjnej celi, 20-latek został przewieziony do Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu, gdzie usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. W niedzielę (30 maja) Sąd Rejonowy w Nowym Sączu tymczasowo go aresztował na trzy miesiące. Za przestępstwo, którego się dopuścił grozi mu nawet dożywocie.

ZOBACZ: Tarnów: 15-latek stanie przed sądem za obrażanie nauczycielki. Zwyzywał ją podczas zdalnych lekcji

Pies pilnował pana nawet po jego śmierci