NIE ŻYJE była wiceprezydent Tarnowa Dorota Skrzyniarz. Pokonał ją nowotwór

2020-09-18 15:10 Adrian Teliszewski
Dorota Skrzyniarz
Autor: UMT Tarnów NIE ŻYJE była wiceprezydent Tarnowa Dorota Skrzyniarz. Pokonał ją nowotwór

W wieku 57 lat, po ciężkiej chorobie zmarła Dorota Skrzyniarz, która w latach 2006-14 pełniła funkcję zastępcy prezydenta Tarnowa. Wcześniej Dorota Skrzyniarz pracowała jako dziennikarka, nauczycielka oraz szefowa biura PR Zakładów Azotowych. Cierpiała na nowotwór złośliwy jelita grubego. W internecie trwała zbiórka pieniędzy na jej leczenie.

Dorota Skrzyniarz zmarła w wieku 57 lat po ciężkiej walce z nowotworem złośliwym jelita grubego, który dał przerzuty do płuc i mózgu. Na jej leczenie internauci zebrali ponad 100 tysięcy złotych.

Dorota Skrzyniarz była absolwentką historii Uniwersytetu Jagiellońskiego, odbyła też m.in. studia podyplomowe z zarządzania firmą i administracją w Wyższej Szkole Biznesu, od połowy lat 90. ubiegłego wieku była dziennikarką Radia MAKS, zajmując się przede wszystkim tematyką gospodarczą i ekologiczną. Przez wiele lat pracowała także jako nauczycielka i wychowawczyni, m.in. w Zespole Szkół Budowlanych i w Szkole Podstawowej nr 24 w Tarnowie. W 2002 roku została szefową biura public relations Zakładach Azotowych. Była bliską współpracowniczką poprzedniego prezydenta Tarnowa Ryszarda Ścigały, będąc w latach 2006-14 jego zastępczynią. Data pogrzebu Doroty Skrzyniarz nie jest jeszcze znana.

Przez Covid-19 nie może uzyskać świadczenia 500+

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.