Nie żyje Zofia Pieczkowska. Była wiceprezydentem Nowego Sącza i córką Janusza Pieczkowskiego

świeczka
Autor: webandi/Pixabay.pl

Nie żyje Zofia Pieczkowska, wiceprezydent Nowego Sącza w latach 2002-06, a wcześniej działaczka opozycji solidarnościowej. Prywatnie Zofia Pieczkowska była córką Janusza Pieczkowskiego - naczelnika miasta w latach 70. i współtwórcy tzw. eksperymentu sądeckiego. Zofia Pieczkowska zmarła wczoraj (14 stycznia) w wieku 77 lat.

Nie żyje Zofia Pieczkowska

W czwartek, 14 stycznia zmarła Zofia Pieczkowska, w latach 2002-06 pełniąca funkcję wiceprezydenta Nowego Sącza. Z kolei w latach 1998-02 oraz 2006-10 zasiadała w sądeckiej radzie miejskiej. Przed 1989 rokiem działała w opozycji solidarnościowej. Po przemianach demokratycznych była pełnomocnikiem wojewody ds. współpracy z samorządami terytorialnymi i administracją specjalną, a następnie ds. reformy państwa. Należała do Unii Demokratycznej oraz Unii Wolności. Z wykształcenia była inżynierem budownictwa drogowego. Uczestniczyła w życiu lokalnej społeczności jako liderka stowarzyszeń: Dobra Rada i Sądecki Dialog. Zofia Pieczkowska miała 77 lat.

PRZECZYTAJ: W Nowym Sączu LAWINOWO rośnie liczba zgonów. COVID-19 odpowiada za niewielki odsetek

Prywatnie Zofia Pieczkowska była córką Janusza Pieczkowskiego - przewodniczącego prezydium Miejskiej Rady Narodowej w Nowym Sączu w latach 1956 - 1975 oraz naczelnika miasta w latach 1973 -1975, a także współtwórcy eksperymentu sądeckiego służącego rozwojowi gospodarczemu i społecznemu regionu. W jego ramach powstały między innymi: Sądeckie Zakłady Elektrod Węglowych, Sądeckie Zakłady Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego, czy Nowosądecki Kombinat Budowlany.

ZOBACZ: Atak zimy na południu Polski! IMGW OSTRZEGA przed intensywnymi opadami śniegu [ZDJĘCIA]

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Ból i rozpacz po śmierci 13-letniej Patrycji