Nielegalni migranci zatrzymani w Brzesku. Byli w bazie osób niepożądanych

2021-11-30 7:58
Nielegalni migranci zatrzymani w Brzesku. Byli w bazie osób niepożądanych
Autor: Karpacki Oddział Straży Granicznej Dwaj nielegalni migranci zostali aresztowani na trzy miesiące. Przewożący ich kurier z Ukrainy już został wydalony z Polski.

Dwaj nielegalni migranci w wieku 21 i 22 lat zostali zatrzymani w Brzesku, podczas kontroli drogowej. Kierowcą opla, którym podróżowali młodzi mężczyźni był 25-letni Ukrainiec. Nie potrafił on w logiczny sposób wytłumaczyć, kim są jego pasażerowie, ani wskazać celu podróży. Po sprawdzeniu okazało się, że do Polski dostali się dwaj obywatele Turcji. Ich dane znajdowały się w bazie osób niepożądanych na terytorium RP.

Dwaj nielegalni migranci z Turcji zatrzymani w Brzesku. Byli w bazie osób niepożądanych

Karpacki Oddział Straży Granicznej poinformował o zatrzymaniu dwóch nielegalnych migrantów, do którego doszło w zeszłym tygodniu w Brzesku. Poruszali się oni oplem astrą prowadzonym przez 25-letniego Ukraińca. Samochód został zatrzymany przez brzeskich policjantów do kontroli drogowej. W jej trakcie kierowca nie potrafił wyjaśnić, kim są jego pasażerowie, ani wskazać celu podróży. W związku z podejrzeniem, że mężczyźni przekroczyli granicę Polski nielegalnie, policjanci przekazali ich straży granicznej. Funkcjonariusze tej służby ustalili, że nielegalnymi migrantami są dwaj obywatele Turcji w wieku 21 oraz 22 lat. Ich dane znajdowały się w bazie osób niepożądanych na terytorium RP. Cudzoziemcy przyznali, że Turcję opuścili około miesiąc temu, polską granicę przekroczyli w nieznanym im miejscu, następnie dotarli do Warszawy, a ze stolicy samochodem zabrał ich 25-letni Ukrainiec. 

PRZECZYTAJ: 82-latka cztery dni leżała przygnieciona przez meble. Między szafą a tapczanem, bez jedzenia i picia

Młodzi Turcy na trzy miesiące zostali umieszczeni w Areszcie dla Cudzoziemców w Przemyślu, gdzie poczekają na dalsze postępowanie w ich sprawie. Z kolei przewożący ich obywatel Ukrainy już został wydalony z Polski na podstawie decyzji Komendanta Placówki SG w Tarnowie. Dodatkowo 25-letni mężczyzna otrzymał pięcioletni zakaz wjazdu do strefy Schengen. Zdjęcia z akcji zatrzymania nielegalnych migrantów w Brzesku znajdują się poniżej.

ZOBACZ: Krynica-Zdrój. Straszna śmierć 19-latki. Zginęła w zmiażdżonym fordzie!

Sonda
Imigranci szturmują polską granicę. Co powinien zrobić rząd?
Targi Bożonarodzeniowe w Krakowie