Nielegalnie trzymał w domu karabinek KBKS i amunicję. W więzieniu może spędzić długie lata

i

Autor: Małopolska Policja 59-letni mężczyzna miał w domu karabinek KBKS wraz z lunetą i tłumikiem, kolbę strzelby wraz z zamkiem, dwulufę strzelby oraz 117 sztuk amunicji do karabinku.

Interweniowała policja

Nielegalnie trzymał w domu karabinek KBKS i amunicję. W więzieniu może spędzić długie lata

2023-01-11 10:53

Na jednej z posesji w gminie Szczucin (powiat dąbrowski) policjanci znaleźli groźny arsenał, zgromadzony przez 59-letniego mężczyznę. Fan militariów bez zezwolenia posiadał między innymi karabinek KBKS oraz amunicję. Za złamanie prawa ograniczającego dostęp do broni grozi mu nawet do 8 lat więzienia.

Szczucin. Nielegalnie posiadana broń i amunicja zabezpieczona przez policję

Policjanci z komisariatu w Szczucinie (powiat dąbrowski) interweniowali na jednej z posesji w gminie, gdzie 59-letni fan militariów nielegalnie zgromadził niebezpieczny arsenał. Mężczyzna posiadał karabinek KBKS wraz z lunetą i tłumikiem, część innej broni w postaci kolby strzelby wraz z zamkiem, a także dwulufę strzelby oraz 117 sztuk amunicji do karabinku. Oczywiście właściciel nieruchomości nie potrafił się wylegitymować odpowiednimi dokumentami, które pozwalałyby mu na gromadzenie takich przedmiotów. W związku z tym musi się liczyć z poważnymi konsekwencjami własnej nieodpowiedzialności.

59-latkowi grozi długoletnia odsiadka

Znalezione przez mundurowych niebezpieczne przedmioty zostały zabezpieczone, a 59-latek trafił na komisariat, gdzie usłyszał zarzuty. Za posiadanie broni i amunicji bez zezwolenia mężczyzna będzie się teraz tłumaczył przed sądem. Grozi mu kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Po wykonaniu czynności 59-latek został zwolniony do domu. Będzie odpowiadał z wolnej stopy.

Sonda
Czy w Polsce powinien być bardziej swobodny dostęp do broni?
Usiłowanie zabójstwa na Sądecczyźnie. W Sylwestra 18-latek ranił dwóch mężczyzn i potrącił policjanta