Nowy Sącz: Lis pogryzł mężczyznę! Drapieżnik może być bardzo niebezpieczny!

2020-01-14 10:29 Adrian Teliszewski
Lis
Autor: Pixaby Lis zaatakował mieszkańca Nowego Sącza

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w Nowym Sączu! Podczas wyrzucania śmieci mężczyzna został pogryziony przez lisa. Dzikie drapieżniki mogą być zarażone wścieklizną, stąd każda osoba, która wejdzie z nimi w tak bezpośredni kontakt musi być zaszczepiona na tę chorobę.

Sprawa lisów, które w Nowym Sączu podchodzą bardzo blisko domów i nie boją się ludzi jest znana od dawna. Informowaliśmy o tym w LISTOPADZIE.

Tym razem doszło do poważnego incydentu. Mężczyzna wyrzucający śmieci został pogryziony przez drapieżnika. Poszkodowanemu profilaktycznie podano szczepionkę przeciwko wściekliźnie. 

Lisy są coraz bardziej dokuczliwe dla mieszkańców. Portal Sądeczanin.info przytoczył nawet historię kradzieży dziecięcych butów, której sprawcą było dzikie zwierzę. 

Mimo wszystko inspektorzy weterynarii radzą, by nie podejmować na własną rękę prób przeganiania lisów. Czując zagrożenie drapieżniki mogą się stawać bardziej agresywne. W przypadku napotkania zwierzęcia należy powiadomić o tym fakcie służby. Należy również ograniczyć spuszczanie psów ze smyczy podczas spacerów. One także są narażone na pogryzienie przez zarażonego wścieklizną lisa.