Nowy Sącz. Policja ma nowego szefa! To brat szefa policji w Tarnowie [ZDJĘCIA]

2020-10-03 9:51

Mł. insp. Krzysztof Dymura otrzymał z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji Romana Kustera akt powołania na stanowisko Komendanta Miejskiego Policji w Nowym Sączu. Krzysztof Dymura pochodzi z rodziny wyjątkowo mocno związanej z policją. Mundurowymi są dwaj jego bracia, a jeden z nich - Mariusz Dymura szefuje tarnowskiej komendzie.

Krzysztof Dymura Komendantem Miejskim Policji w Nowym Sączu

Policja w Nowym Sączu ma nowego komendanta. Akt powołania na to stanowisko Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie insp. Roman Kuster wręczył mł. insp. Krzysztofowi Dymurze, który dotychczas rządził sądeckimi funkcjonariuszami jako pełniący obowiązki komendanta.

Krzysztof Dymura pełnił obowiązki Komendanta Miejskiego Policji w Nowym Sączu od maja tego roku. Bezpośrednio wcześniej był naczelnikiem wydziału prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Służbę zaczynał w 1996 roku w Komendzie Rejonowej Policji w Bochni. Co ciekawe, dwaj bracia Krzysztofa Dymury również są policjantami, a jeden z nich - Mariusz, szefuje Komendzie Miejskiej Policji w Tarnowie. Mundurowym był także Edward Dymura, ojciec obu komendantów. W lipcu mł. insp. Krzysztof Dymura zakaził się koronawirusem.

Kim jest Krzysztof Dymura?

Mł. insp. dr Krzysztof Dymura, Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie i Uniwersytetu Wrocławskiego (studia prawnicze) oraz podyplomowych studiów z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Posiada stopień naukowy doktora (dyscyplina: nauki o bezpieczeństwie) i jest uczestnikiem wielu szkoleń i kursów z zakresu bezpieczeństwa, w tym międzynarodowych w Anglii, Niemczech i Czechach.

Przebieg służby:

  • 20.09.1996 - rozpoczęcie służby w Komendzie Rejonowej Policji w Bochni
  • 01.06.2000 - funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie
  • 08.03.2011 - Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie
  • 15.12.2018 - p.o. Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie
  • 01.06.2019 - Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie
  • 04.05.2020 - p.o. Komendanta Miejskiego Policji w Nowym Sączu
  • 01.10.2020 - Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu
Borowa : 88-latka spłonęła wraz z dwojgiem dzieci! Najstarszy syn wyskoczył przez okno