Nowy Sącz. Tak będzie wyglądał stadion Sandecji! Miasto ogłosiło przetarg [ZDJĘCIA]

2020-08-04 13:16 Adrian Teliszewski

Pierwszoligowa Sandecja doczeka się wreszcie nowoczesnego stadionu? Taka perspektywa znacznie się przybliżyła, ponieważ miasto ogłosiło przetarg na budowę tego obiektu oraz przedstawiło jego wizualizację. W pierwszym etapie inwestycji planowana jest budowa stadionu, który pomieści 4500 kibiców i ponad 270 miejsc dla sympatyków drużyny przyjezdnej. Zobacz jak będzie wyglądał nowy stadion Sandencji!

Decyzję o ogłoszeniu przetargu na budowę nowego stadionu Sandecji ogłosił prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel. Oferty można składać do godz. 11.30 w dniu 11 września. Pół godziny później nastąpi otwarcie kopert z ofertami. 

W pierwszym etapie inwestycji planowana jest budowa stadionu, który pomieści 4500 kibiców i ponad 270 miejsc dla sympatyków drużyny przyjezdnej. W kolejnych etapach stadion będzie rozbudowywany, a w jego sąsiedztwie powstanie nowy budynek Urzędu Miasta Nowego Sącza wraz z dużym parkingiem. Jednym z głównych założeń inwestycyjnych jest to, by drużyna Sandecji mogła jak najdłużej rozgrywać swoje mecze na stadionie przy ulicy Kilińskiego 47. Nowy stadion Sandecji powinien być gotowy w ciągu dwóch lat. 

Miniony sezon Fortuna I Ligi Sandecja zakończyła na dwunastym miejscu w tabeli. Po zwolnieniu Tomasza Kafarskiego zespół prowadził duet: Marcin Jałocha-Piotr Świerczewski. Nie zapadła jeszcze decyzja dotycząca obsady funkcji trenera w przyszłym sezonie.

Bohaterski policjant uratował przechodnia przed okrutną śmiercią.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.