Nowy Sącz. Tłumy na spotkaniu z Jerzym Ziębą. Doszło do złamania obostrzeń?

i

Autor: Mammiya/cc0/pixabay Policja sprawdza, czy uczestnicy spotkania z Jerzym Ziębą przestrzegali obostrzeń sanitarnych.

Nowy Sącz. Tłumy na spotkaniu z Jerzym Ziębą. Doszło do złamania obostrzeń?

2021-12-13 12:56

Ponad 200 osób wzięło udział w spotkaniu z kontrowersyjnym propagatorem medycyny naturalnej i niekonwencjonalnej Jerzym Ziębą w Nowym Sączu. Na wykładzie pojawili się również przedstawiciele sanepidu oraz policji. Funkcjonariusze sprawdzają, czy uczestnicy spotkania przestrzegali obostrzeń sanitarnych. Trwa analiza nagrań z monitoringu oraz oświadczeń o szczepieniu przeciw COVID-19, złożonych uczestników wykładu.

Nowy Sącz. Tłumy na spotkaniu z Jerzym Ziębą. Policja sprawdza, czy uczestnicy przestrzegali obostrzeń

W sobotę (11 grudnia) w sali Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu odbyło się spotkanie z Jerzym Ziębą, propagatorem medycyny naturalnej i niekonwencjonalnej. Na spotkaniu pojawili się przedstawiciele sądeckiego sanepidu oraz policji, którzy sprawdzali, czy w trakcie wykładu były przestrzegane obostrzenia sanitarne. Jak przekazała nam kom. Justyna Basiaga, rzecznik prasowa KMP Nowy Sącz, kontrola była wcześniej zaplanowana. Na sali znajdowało się około 230 osób, przekazały one funkcjonariuszom oświadczenia o szczepieniu przeciw COVID-19. W przypadku osób zaszczepionych nie obowiązuje bowiem limit zapełnienia sali. Policja sprawdza, czy złożone oświadczenia są zgodne z prawdą. Dodatkowo mundurowi zabezpieczyli nagrania z monitoringu, które również są przez nich badane. Po przeanalizowaniu zgromadzonych materiałów funkcjonariusze zdecydują, czy skierować do prokuratury wniosek o wszczęcie śledztwa w tej sprawie. Za sprowadzenie niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób poprzez ignorowanie obostrzeń pandemicznych, organizatorom spotkania może grozić kara nawet do ośmiu lat więzienia.

PRZECZYTAJ: Lekarz z Bochni stanął przed sądem. Jego pacjent zmarł w szpitalu

Jerzy Zięba z wykształcenia jest inżynierem. Ukończył Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie na Wydziale Maszyn Górniczych i Hutniczych. Nie posiada natomiast wykształcenia medycznego. Przez ponad 20 lat przebywał na emigracji w Niemczech i Australii. Po powrocie do kraju zaczął propagować alternatywne metody leczenia, w tym między innymi tzw. naturopatię. Założył również własną firmę handlującą suplementami diety. W 2019 roku do magazynu przedsiębiorstwa wkroczyła policja, a prokuratura wszczęła postępowanie w sprawie handlu produktami leczniczymi bez wymaganych zezwoleń. Jerzy Zięba propaguje swoje poglądy za pośrednictwem mediów społecznościowych, ale również osobistych spotkań, takich jak w Nowym Sączu. Jest też autorem książek, w tym wieloczęściowego wydawnictwa pt. "Ukryte terapie. Czego ci lekarz nie powie".

ZOBACZ: Małopolska. Samochód spadł z mostu i dachował. Dziecko trafiło do szpitala [ZDJĘCIA]

Sonda
Czy przestrzegasz obostrzeń koronawirusowych (maseczki, dezynfekcja, dystans)?
Krystyna Dulewicz na cmentarzu. Mąż zmarł na Covid, nęka ją SANEPID