Nowy Sącz. WSTRZĄSAJĄCE szczegóły wypadku na Tarnowskiej! Pieszy nie miał szans na przeżycie

i

Autor: Michael Gaida/cc0/pixabay 58-latek został został potrącony na przejściu dla pieszych. Wpadł pod samochód nadjeżdżający z przeciwnego kierunku.

Nowy Sącz. WSTRZĄSAJĄCE szczegóły wypadku na Tarnowskiej! Pieszy nie miał szans na przeżycie

2020-10-07 14:02

Znamy już szczegóły śmiertelnego wypadku, do którego doszło dzisiaj (7 października) na ulicy Tarnowskiej w Nowym Sączu. 58-letni mężczyzna został potrącony na przejściu dla pieszych, ale nie to było najgorsze. Siła uderzenia odrzuciła go na przeciwny pas ruchu, gdzie wpadł pod nadjeżdżający samochód dostawczy. Poszkodowany nie miał szans na przeżycie.

Do wypadku w Nowym Sączu doszło w środę, 7 października około godz. 4.00 rano na ulicy Tarnowskiej. 58-letni mieszkaniec gminy Chełmiec został potrącony na przejściu dla pieszych przez samochód osobowy marki volkswagen golf. Siła uderzenia odrzuciła go na przeciwny pas ruchu, gdzie wpadł pod nadjeżdżający samochód dostawczy marki mercedes-benz. Pieszy nie miał szans na przeżycie, poniósł śmierć na miejscu. Kierowcy uczestniczący w zdarzeniu zostali zbadani na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu i obaj byli trzeźwi. Dodatkowo w szpitalu została od nich pobrana krew do dalszych badań, a funkcjonariusze zatrzymali im uprawnienia do kierowania pojazdami. Wyjaśnianiem okoliczności wypadku zajmują się policjanci pod nadzorem prokuratury. Ciało 58-latka zabezpieczono do dalszych badań.

- Dzisiaj, tj. 7 października około godziny 4 na ulicy Tarnowskiej w Nowym Sączu doszło do śmiertelnego potrącenia pieszego. Kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen Golf, jadąc w kierunku Wielogłów, na przejściu dla pieszych potrącił 58-letniego mieszkańca gminy Chełmiec. Mężczyzna został odrzucony na przeciwległy pas jezdni i wpadł pod nadjeżdżający samochód dostawczy marki Mercedes-Benz. Poniósł śmierć na miejscu. Kierowcy uczestniczący w zdarzeniu zostali zbadani na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu i obaj byli trzeźwi. Dodatkowo w szpitalu została od nich pobrana krew do dalszych badań, a funkcjonariusze zatrzymali im uprawnienia do kierowania pojazdami. Na miejscu zdarzenia, pod nadzorem prokuratora i w obecności biegłego sądowego, pracował technik kryminalistyki i policjanci grupy wypadkowej sądeckiej Policji, którzy m.in. przeprowadzili oględziny ciała, pojazdów i miejsca zdarzenia oraz sporządzili szkic sytuacyjny i dokumentację fotograficzną. Nadal trwają czynności w tej sprawie, a dokładna przyczyna wypadku będzie znana po zakończeniu postępowania. Decyzją prokuratora ciało 58-latka zabezpieczono do dalszych badań - przekazała podkom. Iwona Grzebyk-Dulaka, oficer prasowy KMP w Nowym Sączu.

Policjanci zabezpieczyli 10 kg narkotyków