Parafia w żałobie po śmierci proboszcza. Nie żyje ks. Jacek Mikulski. Miał tylko 58 lat

i

Autor: Wuhazet/CC BY 3.0/wikipedia Nie żyje proboszcz parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Mszance.

Zmarł ksiądz

Parafia w żałobie po śmierci proboszcza. Nie żyje ks. Jacek Mikulski. Miał tylko 58 lat

2023-11-23 12:45

Tarnowska kuria diecezjalna przekazała smutną wiadomość. W czwartek, 23 listopada zmarł ks. Jacek Mikulski, proboszcz parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Mszance (powiat gorlicki). Kapłan miał tylko 58 lat. Na czele parafii w Mszance stał od 2009 r. Pogrzeb ks. Mikulskiego odbędzie się w poniedziałek, 27 listopada w Nowym Wiśniczu.

Nie żyje ks. Jacek Mikulski. Proboszcz parafii w Mszance miał 58 lat

W czwartek, 23 listopada zmarł ks. Jacek Mikulski, proboszcz parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Mszance (powiat gorlicki). Duchowny stał na czele tej wspólnoty wiernych od 2009 r. Najpierw był administratorem, a niespełna rok później został mianowany proboszczem. Wcześniej pracował między innymi w Tarnowie i Nowym Sączu. Ks. Jacek Mikulski miał 58 lat.

Pogrzeb duchownego odbędzie się w poniedziałek, 27 listopada w Nowym Wiśniczu. Msza święta pogrzebowa rozpocznie się o godz. 13.00. Po jej zakończeniu, na miejscowym cmentarzu nastąpi pochówek. Poniżej nota biograficzna poświęcona zmarłemu księdzu, umieszczona na stronie internetowej diecezji tarnowskiej.

Kim był ks. Jacek Mikulski? Nota biograficzna

Ks. mgr Jacek Mikulski urodził się 21 września 1965 roku w Bochni, jako syn Stanisława i Marii z domu Gadzina. Pochodził z parafii Nowy Wiśnicz. Egzamin dojrzałości złożył w 1984 roku w Bochni. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno-teologicznych, przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa Piotra Bednarczyka, w dniu 2 czerwca 1990 roku w Tarnowie. Jako wikariusz pracował w parafiach: Słopnice – św. Andrzeja (od 7 sierpnia 1990 roku), Tarnów – św. Józefa i Matki Bożej Fatimskiej (od 1 sierpnia 1993 roku), Dębica – Miłosierdzia Bożego (od 26 sierpnia 1996 roku) oraz Nowy Sącz – św. Kazimierza (od 1 września 2001 roku). W dniu 14 sierpnia 2009 roku został mianowany administratorem, a z dniem 1 lipca 2010 roku proboszczem parafii pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Mszance. Ponadto sprawował obowiązki dekanalnego duszpasterza nauczycieli i wychowawców oraz dekanalnego referenta misyjnego w dekanacie Łużna.

Sonda
Czy ostatnio straciłeś kogoś bliskiego?
Tak wyglądał pogrzeb Hanny Gucwińskiej. Miała 91 lat