Pomiar alkotestem, pijany kierowca, zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: KPP Wolsztyn

Miał prawie 3 promile

Pijany jak bela wracał autem z przyjęcia komunijnego. Przez ten błąd huknął w radiowóz

2023-05-15 17:39

W miejscowości Podłopień (powiat limanowski) policja zatrzymała 49-letniego mężczyznę, który prowadził samochód mając w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Kierowca był tak pijany, że... gdy wysiadał z pojazdu zapomniał o zaciągnięciu hamulca ręcznego, przez co jego volkswagen stoczył się na radiowóz. 49-latek wracał z przyjęcia pierwszokomunijnego.

Podłopień. Miał prawie 3 promile i wracał autem z przyjęcia komunijnego. Zapomniał o hamulcu ręcznym

W niedzielę, 14 maja około godz. 16.30 w miejscowości Podłopień (powiat limanowski) policja zatrzymała 49-letniego mężczyznę kierującego volkswagenem. Szofer wysiadł z pojazdu, ale zapomniał o... zaciągnięciu hamulca ręcznego, przez co samochód stoczył się prosto na radiowóz. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie został ranny. Prawdopodobnie na problemy z pamięcią 49-latka wpływ miało nadużycie napojów wyskokowychBadanie stanu trzeźwości wykazało prawie 3 promile alkoholu w organizmie mężczyzny. Kierowca wracał w takim stanie z przyjęcia pierwszokomunijnego.

Nieodpowiedzialny szofer stracił prawo jazdy, a za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 i nawet 15-letni zakaz prowadzenia pojazdów.

Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?
Ile pieniędzy dać dziecku na komunię?