Poczekały na karetkę, a w dogrywce ROZBIŁY rywalki. Tarnovia w 1/8 Pucharu Polski

2019-12-02 12:28

Dramatyczny przebieg miał mecz piłkarek Tarnovii z Hydrotruck Radom w ramach 1/16 Pucharu Polski. Zawodniczki zanim przystąpiły do rywalizacji musiały poczekać, aż na stadion przyjedzie karetka. Po upływie ok. 1,5 godziny sędzia mogła wreszcie rozpocząć zawody. Tarnowianki zwyciężyły po dogrywce 4-1 i awansowały do dalszej fazy rozgrywek.

Mecz zaplanowany o godz. 12.00 mocno się przeciągnął. Najpierw trwało oczekiwanie na przyjazd karetki, a następnie piłkarki musiały rozegrać dodatkowo 30 minut dogrywki. Ta sytuacja nie zdekoncentrowała piłkarek Tarnovii, które udowodniły radomiankom swoją wyższość, aplikując im aż cztery bramki. Do siatki przeciwniczek trafiały: Agnieszka Derus, Gabriela Gębica, Julia Szostak oraz Katarzyna Białoszewska. Trzy ostatnie gole padły podczas dogrywki. Zawody zakończyły się niemal równo z zapadającym zmrokiem.

Kolejne spotkania w ramach Pucharu Polski odbędą się wiosną. Oprócz Tarnovii do ćwierćfinału awansowały: GKS Katowice, Górnik Łęczna, KKP Bydgoszcz, Medyk Konin, Czarni Sosnowiec, UKS SMS Łódź oraz Olimpia Szczecin. W tym gronie tarnowianki są jedynym przedstawicielem zaplecza Ekstraligi, pozostałe drużyny grają w najwyższej klasie rozgrywkowej