Podejrzenie KORONAWIRUSA w Nowym Sączu! Drzwi do SOR-u zablokowane! [PILNE]

2020-02-14 12:35 Adrian Teliszewski
Podejrzenie KORONAWIRUSA w Nowym Sączu! SOR zamknięty!
Autor: pixabay.com/jarmoluk Koronawirus. Na Podkarpaciu pod nadzorem pozostaje nadal 12 osób!

Do Szpitala Specjalistycznego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu trafił pacjent z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Mężczyzna w wieku około 40 lat ma wysoką gorączkę i skarży się na duszności. Według nieoficjalnych informacji jest on pracownikiem lotniska. Trwają badania, które potwierdzą, lub wykluczą śmiertelną chorobę.

W piątek, 14 lutego do Szpitala Specjalistycznego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu trafił około 40-letni mężczyzna z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Pacjent uskarżał się na wysoką gorączkę i duszności, a na oddział dotarł karetką pogotowia ratunkowego. Według nieoficjalnych informacji jest on pracownikiem lotniska.

Trwają badania pobranych od mężczyzny wymazów, które mają dać odpowiedź na pytanie: czy jest to ciężki przypadek grypy, czy pierwsze w Polsce zakażenie koronawirusem?

Jeśli mężczyzna rzeczywiście został zarażony śmiertelnym wirusem z Chin, zostanie przewieziony z Nowego Sącza do specjalistycznej jednostki. Pacjent jest obecnie izolowany, tak by inne osoby, poza personelem medycznym nie miały z nim kontaktu. 

Szpital im. Jędrzeja Śniadeckiego wstrzymał przyjęcia na SOR. Drzwi prowadzące do tego oddziału zostały zablokowane. W pilnych przypadkach należy transportować chorych do szpitali w Limanowej, Gorlicach i Krynicy. Pozostałe oddziały sądeckiej placówki działają w normalnym trybie. 

Liczba zgonów spowodowanych koronawirusem przekroczyła już 1300. Do niemal wszystkich przypadków doszło na terenie Chin.