Seria samobójstw w malutkiej wsi na Limanowszczyźnie? Co tam się dzieje?

2020-02-14 8:46 RDK
Co się dzieje w tej wsi? Najpierw samobójstwo, a teraz TO!
Autor: fsHH/cc0/pixabay Na szczęście mężczyzna został uratowany zanim spełnił swoją groźbę

Co się dzieje w miejscowości Szyk (gm. Jodłownik)? Ledwie kilka dni temu, we wsi liczącej niespełna tysiąc mieszkańców samobójstwo popełnił mężczyzna, który postrzelił się z broni palnej. Do kolejnej takiej tragedii mogło dojść w środę (12 lutego), ale człowieka grożącego odebraniem sobie życia udało się uratować.

Pięć dni temu we wsi Szyk (gm. Jodłownik) samobójstwo popełnił 53-letni mężczyzna, który postrzelił się w głowę. Do podobnego zdarzenia mogło dojść w środę, 12 lutego. Jak informuje portal Sadeczanin.info, odebraniem sobie życia groził kolejny mężczyzna. Około godz. 16.00 jego żona zaalarmowała o sprawie służby ratunkowe oraz policję. Tym razem nie ziścił się najgorszy scenariusz i pomoc dotarła na czas.

Niedoszły samobójca, bez żadnych obrażeń fizycznych trafił na oddział psychiatryczny. Z kolei innego rodzaju pomocy potrzebowała jego żona. Kobieta, która wezwała ratowników w momencie, gdy przyjechali oni na miejsce znajdowała się w stanie nietrzeźwości. Dla jej bezpieczeństwa policjanci zawieźli ją do izby wytrzeźwień.