Pogodowy ARMAGEDON w Tarnowie. FATALNE warunki na jezdniach. Pomarańczowy alert IMGW

i

Autor: kristamonique/cc0/pixabay Na terenie Tarnowa i sąsiednich powiatów obowiązują aż trzy ostrzeżenie pogodowe wydane przez IMGW.

Pogodowy ARMAGEDON w Tarnowie. FATALNE warunki na jezdniach. Pomarańczowy alert IMGW

2021-02-08 7:35

Zima zaatakowała ze zdwojoną siłą. Intensywne opady śniegu już teraz spowodowały, że na jezdniach i chodnikach panują fatalne warunki, a będzie jeszcze gorzej. W Tarnowie i sąsiednich powiatach obowiązują aż trzy ostrzeżenia pogodowe wydane przez IMGW, w tym jeden pomarańczowy. W ciągu najbliższych godzin trzeba się liczyć ze zjawiskami meteorologicznymi mogącymi powodować zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi.

Jakie alerty IMGW obowiązują w poniedziałek [08.02.]?

Zima powróciła i to ze zdwojoną siłą. Intensywne opady śniegu utrudniają sprawną komunikację w całej Małopolsce. We wschodniej części województwa najgorsza sytuacja panuje w Tarnowie oraz powiatach: tarnowskim, dąbrowskim, brzeskim i bocheńskim, gdzie obowiązuje pomarańczowy alert IMGW związany z opadami białego puchu. Synoptycy przewidują, że opady ustaną dopiero wieczorem, dlatego alert został wprowadzony do godz. 18.00. Prawdopodobieństwo wystąpienia niebezpiecznych zjawisk oszacowano na 80 proc. Na tym jednak nie koniec, ponieważ w wyżej wymienionych powiatach mają wystąpić jeszcze dwa inne zagrożenia pogodowe: marznące opady oraz zawieje i zamiecie śnieżne. W obu tych przypadkach IMGW wydało ostrzeżenia, choć niższego, bo pierwszego stopnia. 

PRZECZYTAJ: TRAGEDIA w Żurowej. Nie żyje 44-latek poszkodowany w katastrofie budowlanej. Osierocił troje dzieci

Odrobinę lepsza sytuacja występuje w Nowym Sączu oraz powiatach: gorlickim, nowosądeckim i limanowskim. Na tym terenie obowiązuje tylko jedno ostrzeżenie pogodowe IMGW. Pomarańczowy alert związany z marznącymi opadami wprowadzono tam do godz. 15.00. 

ZOBACZ: 30 stopni MROZU w Polsce i zimowa MASAKRA. Pogoda przypomina SYBERIĘ

Pożar kamienicy w Piastowie. W ogniu zginęły dwie osoby