-30 stopni w Polsce i PASKUDNE oblicze zimy. Pogoda przypomina SYBERIĘ

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons -30 stopni w Polsce i PASKUDNE oblicze zimy. Pogoda przypomina SYBERIĘ

30 stopni MROZU w Polsce i zimowa MASAKRA. Pogoda przypomina SYBERIĘ

2021-02-08 5:00

Prognoza pogody na poniedziałek (8.02.2021) i na kolejne dni sprawia, że łapiemy się za głowę. Na termometrach w Polsce zobaczymy iście syberyjskie wartości! 30 stopni mrozu, mnóstwo śniegu i zamiecie to nie wszystko. Meteorolodzy ostrzegają - najbliższy tydzień będzie obfitował w niebezpieczne zjawiska pogodowe. Szczegółowa prognoza na se.pl poniżej.

Spis treści

  1. -30 stopni w Polsce i PASKUDNE oblicze zimy. Pogoda przypomina SYBERIĘ
  2. W poniedziałek mnóstwo śniegu, porywisty wiatr i gołoledź. Prognoza pogody
  3. Paskudna pogoda w Polsce. Ostrzeżenia IMGW 8.02.2021
  4. 30 stopni mrozu i pół metra śniegu! Prognoza pogody dla Polski

-30 stopni w Polsce i PASKUDNE oblicze zimy. Pogoda przypomina SYBERIĘ

Już w miniony weekend informowaliśmy was o ostrzeżeniach meteorologów z IMGW, którzy pokolorowali mapę ostrzeżeń na czerwono, pomarańczowo i żółto. Kolejne dni bynajmniej nie przynoszą pogodowego przełomu. W poniedziałek (8.02.2021) na termometrach nie znajdziemy jeszcze rekordowych minusów, ale w drugiej połowie tygodnia musimy być przygotowani na iście syberyjskie warunki. W najzimniejszych regionach będzie nawet -30 stopni. - Co ciekawe, zdarzą się dni, gdy najzimniej nie będzie na wschodzie, lecz na zachodzie, gdzie zwykle jest najcieplej - czytamy w popularnym serwisie twojapogoda.pl.

Zobacz też: MRÓZ do -11 stopni to nie wszystko! Tak źle nie było już dawno [PROGNOZA POGODY]

W poniedziałek mnóstwo śniegu, porywisty wiatr i gołoledź. Prognoza pogody

Synoptycy IMGW przekazujący prognozę pogody na poniedziałek (8.02.2021) nie mają dobrych wieści. Zapowiadają zachmurzenie całkowite, jedynie na krańcach północno-zachodnich duże z większymi przejaśnieniami. Opady śniegu, w pasie od Dolnego Śląska po Lubelszczyznę i północ Podkarpacia okresami o natężeniu umiarkowanym, powodujące ograniczenie widzialności do 200 m. - Przyrost pokrywy śnieżnej poza północną Polską o około 10 cm, do 15 cm na południu Mazowsza i Lubelszczyźnie - informuje IMGW na głównej stronie serwisu.

- Na południu Śląsku, w Małopolsce, na Podkarpaciu i krańcach południowych Lubelszczyzny okresami możliwe opady deszczu ze śniegiem i marznącego deszczu, powodującego gołoledź. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, wschodni i północno-wschodni. Nad morzem wiatr dość silny i silny, 35-45 km/h, w porywach do 70 km/h. Wiatr będzie powodował miejscami zawieje i zamiecie śnieżne - informuje IMGW.

Paskudna pogoda w Polsce. Ostrzeżenia IMGW 8.02.2021

Na mapie ostrzeżeń IMGW widzimy wszystkie kolory - żółty, pomarańczowy i czerwony. Najgorzej sytuacja wygląda na Lubelszczyźnie, gdzie mamy alert trzeciego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu. Obowiązuje on do godziny 18:00. Możliwe są aktualizacje! - Prognozuje się wystąpienie opadów śniegu o natężeniu umiarkowanym i silnym, powodujących przyrost pokrywy śnieżnej za okres ważności Ostrzeżenia od 30 cm do 40 cm - wyjaśnia Ilona Bazyluk, synoptyk Instytutu.

Eksperci od pogody ostrzegają także przed silnym mrozem, zawiejami/zamieciami śnieżnymi i opadami marznącymi. Szczegółową mapę znajdziecie TUTAJ. Warto śledzić komunikaty na bieżąco.

30 stopni mrozu i pół metra śniegu! Prognoza pogody dla Polski

Przyzwyczailiśmy się ostatnimi czasy, że pod względem temperatury najgorzej jest we wschodniej Polsce. Przynajmniej do połowy tygodnia mróz na Podlasiu i w okolicach będzie najbardziej dokuczliwy. W nocy i o poranku odczytamy z termometrów nawet minus 20 stopni, Okazuje się jednak, że pogoda dopiero się "rozkręca". Już od nocy z poniedziałku na wtorek (8-9.02.2021) mróz będzie opanowywał cały kraj, a w środę w ciągu dnia będzie -20 stopni.

- Apogeum mrozów przypadnie na drugą połowę tygodnia. Wtedy na południu i wschodzie będzie poniżej minus 20 stopni, a miejscami nawet do minus 30 stopni. Bardzo mroźnie będzie też w najcieplejszym momencie dnia, poniżej minus 10 stopni. Co ciekawe, zdarzą się dni, gdy najzimniej nie będzie na wschodzie, lecz na zachodzie, gdzie zwykle jest najcieplej - przekazują eksperci z serwisu twojapogoda.pl.

Gigantycznym mrozom będzie towarzyszyć regularnie padający śnieg. Służby apelują o regularne usuwanie białego puchu z naszych posesji. Policja i Straż Miejska przypomina, że należy to do naszych obowiązków i brak takiej aktywności może zostać ukarany dotkliwym mandatem.

W Rzeszowie RUNĄŁ dach hali magazynowej. Wszystko przez ciężki ŚNIEG