Nieprzyjemny MRÓZ i szklanka na drogach. Meteorolodzy nie mają dobrych wieści

i

Autor: Róża Koźlikowska - @FotRose Nieprzyjemny MRÓZ i szklanka na drogach. Meteorolodzy nie mają dobrych wieści

MRÓZ do -11 stopni to nie wszystko! Tak źle nie było już dawno [PROGNOZA POGODY TORUŃ]

2021-02-04 6:00

Prognoza pogody na czwartek (4.02.2021) dla Torunia. Meteorolodzy ostrzegają - będzie mróz, a na drogach zapanuje szklanka. W miarę upływu czasu temperatura będzie coraz... niższa! Lokalny ekspert Rafał Maszewski zapowiada także niekorzystne warunki biometeorologiczne. Szczegółowa prognoza na se.pl/torun poniżej.

Spis treści

  1. Nieprzyjemny MRÓZ i szklanka na drogach. Meteorolodzy nie mają dobrych wieści [PROGNOZA POGODY TORUŃ]
  2. IMGW ostrzega Toruń. Szklanka na drogach! [4.02.2021]
  3. Mróz nawet do -10 stopni! Nieprzyjemna końcówka tygodni. Prognoza pogody Toruń

Nieprzyjemny MRÓZ i szklanka na drogach. Meteorolodzy nie mają dobrych wieści [PROGNOZA POGODY TORUŃ]

Prognoza pogody dla Torunia nie wygląda najlepiej. W czwartek (4.02.2021) na termometrach znów zobaczymy minusowe wartości. Przydadzą się ciepłe płaszcze, a warunki drogowe nie będą najlepsze. Zima od pewnego czasu pokazuje nam swoje gorsze oblicze i pod koniec tego tygodnia nie spodziewamy się szalonego zwrotu akcji, a przynajmniej nie w grodzie Kopernika i na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. - Nad ranem pojawi się słaby mróz do -1 st.. Uwaga, będzie ślisko! Pod koniec nocy powieje chwilami dość silny północno wschodni wiatr - pisze Rafał Maszewski, autor serwisu pogodawtoruniu.pl i ceniony ekspert od pogody.

Przeczytaj też: DANTEJSKIE sceny na meczu w Toruniu. Zawodnik nie mógł oddychać. Rozpaczliwa interwencja [WIDEO]

- Na samym początku dnia popada zanikający śnieg, ale później bez opadów i po południu błyśnie słońce. W ciągu dnia temperatura utrzyma się na poziomie -1 st., ale późnym popołudniem i wieczorem mróz się nasili do -4 stopni. Będzie zimno, a na początku dnia wiatr obniży temperaturę odczuwalną - przekazuje Rafał Maszewski, meteorolog i właściciel strony pogodawtoruniu.pl.

Wiatr będzie słabnąć z każdą godziną. Ciśnienie atmosferyczne powinno powoli rosnąć, a warunki biometeo pozostaną niekorzystne. 

IMGW ostrzega Toruń. Szklanka na drogach! [4.02.2021]

- Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu. Temperatura minimalna około -2°C , temperatura minimalna gruntu około -2°C - informuje Rafał Szewczyk, synoptyk IMGW-PIB.

Żółty alert dla Torunia i województwa kujawsko-pomorskiego dotyczący oblodzenia obowiązuje od godziny 3:00 do 9:00. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska meteorolodzy oceniają na 80%. Możliwe są aktualizacje! 

Mróz nawet do -10 stopni! Nieprzyjemna końcówka tygodni. Prognoza pogody Toruń

Nie mamy dobrych wieści w kwestii zbliżającego się weekendu. Noce będą bardzo mroźne! Z czwartku na piątek (4-5.02.2021) temperatury mogą spaść nawet do -10 stopni! W niedzielę może być jeszcze minimalnie chłodniej. W ciągu dnia także przydadzą się ciepłe płaszcze. Od soboty do środy na termometrach w ciągu dnia od -6 stopni do -8. Towarzyszyć nam będą opady śniegu. Warto śledzić komunikaty meteo. O szczegółach będziemy was informować na portalu Toruń Projekt Miasto.

Trzy dekady zim w Toruniu w podsumowaniu synoptyka