Autor: Róża Koźlikowska - @FotRose Groza podczas meczu KH Energa Toruń. Szabanow dostał tlen i pojechał do szpitala!

DANTEJSKIE sceny na meczu w Toruniu. Zawodnik nie mógł oddychać. Rozpaczliwa interwencja [WIDEO]

2021-02-03 20:17

Zaległy mecz 20. kolejki pomiędzy KH Energa Toruń a Tauron Podhalem Nowy Targ zakończył się pewnym zwycięstwem gospodarzy. "Stalowe Pierniki" bez większych problemów pokonały "Szarotki 4:0". Swoje pierwsze punkty w toruńskich barwach zdobył we wtorek Jegor Orłow, dwukrotnie asystując. Do składu torunian po dłuższej przerwie wrócił Michał Kalinowski. W pierwszej tercji na Tor-Torze mieliśmy chwile grozy, związane z kontuzją Szabanowa.

KH Energa Toruń - Podhale Nowy Targ, relacja

Torunianie bardzo szybko otworzyli wynik meczu. Już w 31. sekundzie krążek w bramce umieścił Denis Sergushkin. Gospodarze od razu poszli za ciosem i zamknęli nowotarżan w ich tercji. "Stalowe Pierniki" nie ustawały w atakach na bramkę strzeżoną przez Brikuna. W 12. minucie za niesportowe zachowanie ukarany został Ville Saloranta. Goście próbowali wykorzystać stworzone okazje, jednak to zawodnicy z Torunia ponownie zdołali pokonać bramkarza przeciwników. W 15. minucie Gleb Bondaruk zdobył gola na 2:0! Jak się okazało, to jeszcze nie był koniec popisów strzeleckich faworytów.

Początek drugiej tercji również należał do torunian, czego potwierdzeniem była bramka zdobyta przez Pavla Novozhilova. Po trzecim ciosie goście zmotywowali się bardziej i ponownie próbowali zagrozić bramce Antona Svenssona, jednak ten nie dał się pokonać. W drugiej części spotkania nie brakowało kar. W 40. minucie podwójną karę mniejszą ukarany został zawodnik gospodarzy - Sergushkin.

Ostatnią część spotkania goście zaczęli atakami. Jednak nieskutecznymi. "Stalowe Pierniki" bardzo dobrze spisywały się w obronie, a dodatkowo hokeiści z Torunia wykorzystali przewagę jednego zawodnika i w 52. minucie wynik na 4:0 ustalił Ville Saloranta. Dobrą informacją jest również fakt, ze Anton Svensson zachował czyste konto.

Torunianie pewnie wygrali, choć przeżyli też chwile grozy. Po starciu z Kacprem Guzikiem uderzeniu w klatkę piersiową problemy z oddychaniem miał Michaił Szabanow. Ratownicy podali mu tlen, a później zawodnik został przewieziony do szpitala.

- Mikhail Shabanov, który we wczorajszym meczu z TAURON Podhale Nowy Targ, pod koniec 1. tercji, w trakcie starcia przyjął bardzo silne uderzenie w klatkę piersiową i został przewieziony karetką do szpitala przeszedł wczoraj badania chirurgiczne i ortopedyczne, które wykluczyły złamanie i inne poważne urazy. Mikhail opuścił szpital i odpoczywa w domu. Ze względu na silne dolegliwości bólowe, Mikhail przejdzie dziś dodatkowe badania u naszego Partnera JOPA Clinic - przekazał klub na Facebooku.

Zobaczcie nagranie wideo z tego niepokojącego zdarzenia! Zawodnikowi toruńskiej ekipy życzymy dużo zdrowia.

KH Energa Toruń – Tauron Podhale Nowy Targ 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)

1:0 - Dienis Sierguszkin - Jegor Orłow (00:31),

2:0 - Gleb Bondaruk - Artiom Osipow, Andriej Czwanczikow (14:04),

3:0 - Pawieł Nowożyłow - Jegor Fieofanow, Jegor Orłow (24:00),

4:0 - Ville Saloranta - Artiom Smirnow (51:42, 5/4)