Anwil Włocławek - Polski Cukier Toruń, zdjęcia z meczu 2.02.2021

Autor: Róża Koźlikowska - @FotRose Anwil Włocławek - Polski Cukier Toruń, zdjęcia z meczu 2.02.2021

Anwil Włocławek wyszarpał wygraną! Polski Cukier znów poległ w końcówce [RELACJA, ZDJĘCIA]

2021-02-02 19:36

Anwil Włocławek - Polski Cukier Toruń, czyli mecz dwóch drużyn, którym w sezonie 2020/21 Energa Basket Ligi wybitnie nie idzie. "Twarde Pierniki" po raz kolejny walczyły o pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tej kampanii, a trzeci od końca zespół ligowej tabeli chciał się zrewanżować za porażkę w Arenie Toruń. Relacja i zdjęcia na se.pl/torun.

Anwil Włocławek - Polski Cukier Toruń, relacja

Mało kto się spodziewał, że spotkanie Anwilu Włocławek z Polskim Cukrem Toruń może być pojedynkiem czternastej drużyny Energa Basket Ligi z dwunastą. Podopieczni Jarosława Zawadki pozostawali bez zwycięstwa na wyjeździe, a mistrzowie Polski z sezonu 2018/19 solidarnie rozczarowują od samego początku tej kampanii. Mimo wszystko, pojedynek dwóch ekip z województwa kujawsko-pomorskiego wzbudzał spore emocje. Dwóch rannych i walka o odzyskanie zaufania kibiców. Komu poszło lepiej?

Polski Cukier potrafi dobrze wejść w mecz i we wtorkowy wieczór dostaliśmy kolejny dowód na potwierdzenie tej tezy. Pierwsza kwarta potoczyła się po myśli gości, którzy wygrali ją 30:19. Za trzy punkty trafiali Bartosz Diduszko i Donovan Jackson, Ten drugi wyglądał na zawodnika, który zamierza wziąć na siebie ciężar zdobywania punktów. Drugą odsłonę zmagań lepiej zaczęły "Twarde Pierniki", ale od stanu 24:37, Anwil zaliczył serię 8:0 i wrócił do gry. Przed długą przerwą dwie "trójki" zaliczył DJ i torunianie prowadzili 43:37. Dalszy ciąg relacji pod galerii ze zdjęciami.

Po przerwie mecz nie stał na najwyższym poziomie. Obie drużyny popełniały sporo błędów, ale gospodarze mogli się pocieszać tym, że sukcesywnie odrabiali straty. Po dwóch celnych rzutach wolnych Ivana Almeidy, na 5 minut i 41 sekund przed końcem 3. kwarty to Anwil prowadził 49:48. Gospodarze uwierzyli w triumf i przed ostatnią częścią spotkania mieli skromne trzy punkty zapasu.

Torunianie odżyli na początku czwartej kwarty. Ważne punkty zdobyli Trotter, Kulig i Bragg. Na niespełna dwie minuty przed końcem goście prowadzili 75:69, ale później show rozpoczął Ivan Almeida. Jego dwa rzuty dały wyrównanie, a wyrok na Polskim Cukrze wykonał Dykes. Wynik próbował ratować Damian Kulig, ale pomylił się z dystansu. Tradycji stało się zadość i "Twarde Pierniki" znów poległy na wyjeździe.

Anwil Włocławek - Polski Cukier Toruń 77:75 (19:30, 18:13, 23:14, 17:18)