KH Energa Toruń - GKH Stoczniowiec Gdańsk 3:1 - zdjęcia z Tor-Toru

Autor: Róża Koźlikowska - @FotRose KH Energa Toruń - GKH Stoczniowiec Gdańsk 3:1 - zdjęcia z Tor-Toru

KH Energa Toruń wygrywa derby ze Stoczniowcem. Goście postawili się faworytowi [ZDJĘCIA]

2021-02-01 8:08

W ostatnim styczniowym meczu KH Energa Toruń pokonał w derbach 3:1 GKH Stoczniowiec Gdańsk. Swój ostatni mecz w barwach Stoczniowca w tym sezonie rozegrał Michał Kieler. Udany powrót po kontuzji zanotował za to Ville Saloranta. Relacja i zdjęcia z niedzielnego spotkania na se.pl/torun.

KH Energa Toruń - Stoczniowiec Gdańsk, relacja

W pierwszej części spotkania KH Energa Toruń przeprowadzał wiele akcji ofensywnych. Już w 5. minucie krążek w bramce umieścił Osipov, jednak gol nie został uznany. Torunianie szukali kolejnych okazji, jednak bezskutecznie. Do końca pierwszej tercji żadna z drużyn nie zdołała jednak otworzyć wyniku. Podczas drugiej odsłony zmagań to drużyna gości zdecydowanie częściej była przy krążku i to właśnie GKH Stoczniowiec Gdańsk próbował zdobyć pierwszą bramkę w meczu. Przyjezdni nie wykorzystali oni jednak dwa razy podwójnej przewagi w tej tercji. Swojej okazji nie wykorzystał m.in. Krystian Mocarski. Torunianie również próbowali tworzyć sobie sytuacje strzeleckie. Blisko zdobycia bramki był Saloranta oraz Elomaa. W 39. minucie podanie od Jaakoli wykorzystał Ville Saloranta i otworzył wynik. Na drugą przerwę hokeiści schodzili przy wyniku 1:0 dla KH Energa Toruń.

Ostatnia część meczu była wymianą ciosów. Obydwie drużyny próbowały zdobyć bramkę i ta sztuka udała się "Stalowym Piernikom" w 44. minucie. Krążek w bramce umieścił Jarosław Dołęga. 10 minut później prowadzenie podwyższył Ville Saloranta, zdobywając swoją drugą bramkę w tym spotkaniu. Na minutę przed zakończeniem meczu gola honorowego zdobył Krystian Mocarski. KH Energa Toruń finalnie pokonała ekipę z gości 3:1 i mogła dopisać trzy punkty do swojego konta.

KH Energa Toruń - GKH Stoczniowiec Gdańsk 3:1 (0:0, 1;0, 2:1)

1:0 - Ville Saloranta - Konsta Jaakola, Adrian Jaworski (38:42)

2:0 - Jarosław Dołęga - Konsta Jaakola (43:20)

3:0 - Ville Saloranta - Jarosław Dołęga, Jegor Rożkow (53:01)

3:1 - Krystian Mocarski - Josef Vitek, Michał Zając (58:48)