Tarnów. 20-latek próbował zaatakować policjantów maczetą

i

Autor: Shutterstock Tarnów. 20-latek próbował zaatakować policjantów maczetą

Szok w Tarnowie

Policjanci postrzelili 20-latka! Bandyta zaatakował funkcjonariuszy maczetą

2022-12-01 10:42

Szokujące sceny w Tarnowie (woj. małopolskie). 20-latek rzucił się z maczetą na interweniujących policjantów. Paralizator nie wystarczył, funkcjonariusze strzelili do agresywnego napastnika. Mężczyzna trafił do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Do tego wstrząsającego zdarzenia doszło w środę (30.11) po godz. 22. Policja odebrała wtedy zgłoszenie o mężczyźnie biegającym z maczetą w rejonie ul. Targowej. Skierowany na miejsce patrol odnalazł 20-latka kilkaset metrów dalej, na ul. Łaziennej. - Tam policjanci podjęli wobec niego interwencję, ale mężczyzna wyjął maczetę próbując zaatakować funkcjonariuszy - powiedział PAP rzecznik tarnowskiej policji Paweł Klimek. Policjanci użyli wobec agresywnego napastnika paralizatora, a kiedy to nie przyniosło efektu – broni palnej. W trakcie interwencji żaden policjant nie ucierpiał. Ranny mężczyzna został odwieziony przez karetę do szpitala. Jego życiu – według policji – nie zagraża niebezpieczeństwo.

Tarnów. Kim jest 20-latek, który zaatakował policjantów?

Jak poinformował rzecznik tarnowskiej policji na miejscu zdarzenia pracuje grupa dochodzeniowa i prokurator. Śledztwo będzie prowadzone w kierunku czynnej napaści na funkcjonariuszy z użyciem niebezpiecznego narzędzia. 20-latek to mieszaniec Tarnowa bez stałego adresu zameldowania, notowany już przez policję.

Sonda
Czy w Polsce powinien być powszechny dostęp do broni?
Zaatakował policjantów nożem! Polała się krew