Strzelał do policjantów

Strzelanina w Straszynie. Mężczyzna nie żyje. CBŚP podało szczegóły akcji

2022-12-01 9:45

CBŚP zatrzymało w dziewięciu województwach 13 osób zajmujących się nielegalnym handlem, wyrabianiem oraz przerabianiem broni. Śledczy zabezpieczyli m.in. 146 sztuk broni palnej. Podczas jednej z akcji, w Straszynie niedaleko Gdańska, zginął mężczyzna, który strzelał do policjantów.

We wtorek (20.11) policjanci CBŚP przeprowadzili działania na terenie kilku województw w sprawie nielegalnego handlu bronią. Zatrzymano 15 osób, z czego 13 usłyszało zarzuty, a dwie przesłuchano w charakterze świadka.  Łącznie podczas akcji policjanci zabezpieczyli 146 jednostek różnej broni (długiej, krótkiej i pneumatycznej), ponad 30 sztuk istotnych elementów broni, a także ponad 2 tys. sztuk amunicji. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono 103 tys. zł. Zatrzymanym, prokurator przestawił zarzuty dotyczące posiadania broni palnej czy amunicji bez wymaganego pozwolenia. Grozić im może kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Uderzenie w handlarzy bronią

Podczas akcji w Straszynie niedaleko Gdańska (woj. pomorskie) doszło do strzelaniny. - W trakcie czynności mężczyzna zaatakował policjantów bronią automatyczną, raniąc jednego z funkcjonariuszy. Policjant CBŚP odpierając atak użył broni służbowej raniąc napastnika, którego pomimo natychmiastowo udzielonej pomocy nie udało się uratować - poinformowała rzeczniczka CBŚP, podinsp. Iwona Jurkiewicz. Wyjaśnianiem okoliczności tego zdarzenia zajmuje się Prokuratura Okręgowa w Gdańsku, Wydział Kontroli CBŚP i BSWP. Do szpitala trafił ranny policjant. Został postrzelony w rękę.

Strzelanina w Straszynie. Jedna osoba nie żyje. Policjant ranny. Szczegóły akcji

Radio RMF FM podało, że w domu do którego we wtorek rano weszli funkcjonariusze CBŚP przebywało dwóch mężczyzn oraz kobieta. Rozgłośnia ustaliła, że gdy policjanci wchodzili z jednym z mężczyzn do pomieszczenia, chwycił on za leżącą tam broń automatyczną i zaczął strzelać na oślep. W tym czasie - jak podaje RMF FM - jedna z funkcjonariuszek miała strzelać do napastnika trafiając go m.in. w klatkę piersiową.

CBŚP rozbiło gang handlarzy sterydami
Sonda
Czy w Polsce powinien być powszechny dostęp do broni?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE