Policjanci uratowali tonącego mężczyznę! Użyli do tego drzwi radiowozu

2020-04-19 15:13 AT
Radiowóz policji
Autor: KMP Nowy Sacz Specjalnymi komunikatami z głosników radiowozu policja przypomina o pozostaniu w domu

Dwoje policjantów ze Szczucina uratowało życie tonącemu mężczyźnie. 63-latek wpadł do rzeki Nieczajki i nie potrafił samodzielnie wydostać się na brzeg. Funkcjonariusze dali radę wyciągnąć go z wody dzięki utworzeniu tzw. "łańcucha" z użyciem drzwi od własnego radiowozu.

W środę, 15 kwietnia kwadrans po godzinie 16.00 dwoje funkcjonariuszy: st.post. Katarzyna Maroszek i st.sierż. Arkadiusz Zdeb patrolując miejscowość Dąbrowica (gm. Szczucin) zauważyli, że w rzece Nieczajka znajduje się mężczyzna. 63-latek próbował wydostać się na brzeg, lecz opadał już z sił i groziło mu utonięcie.

Zdecydowana reakcja policjantów oraz ich pomysłowość pozwoliła go ocalić. Przy okazji przydał się radiowóz, który odegrał kluczową rolę w akcji ratowniczej.

Dwójka funkcjonariuszy stworzyła tzw. "łańcuch" wykorzystując przy tym drzwi swojego pojazdu służbowego dzięki czemu udało się uchwycić topielca oraz bezpiecznie wyciągnąć go na brzeg.

Na miejsce została wezwana karetka pogotowia, ale mężczyźnie poza przemoczeniem, wychłodzeniem i zmęczeniem nic nie dolegało. W tym przypadku nie była potrzebna hospitalizacja, 63-latek został przekazany pod opiekę swoich bliskich.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express - KLIKNIJ tutaj!

Tragiczny wypadek pod Nakłem. Kierowca zginął na miejscu