Potworny wypadek w Tęgoborzu. Nie żyje 30-letni mężczyzna

2021-12-07 12:29
Potworny wypadek w Tęgoborzu. Nie żyje 30-letni mężczyzna
Autor: Ochotnicza Straż Pożarna w Tęgoborzu Po wypadku DK 75 została całkowicie zablokowana. Kierowcy byli kierowani na objazd drogą wojewódzką nr 975.

We wtorek rano (7 grudnia) na drodze krajowej nr 75 w Tęgoborzu doszło do potwornego wypadku drogowego. Po zderzeniu ciężarówki z samochodem osobowym zginął 30-letni mieszkaniec Sądecczyzny, który podróżował jako pasażer osobówki. Kierowca tego pojazdu w stanie ciężkim został przetransportowany do szpitala. Na miejscu trwają czynności zmierzające do ustalenia przebiegu zdarzeń. DK 75 jest zablokowana, a kierowcy muszą korzystać z objazdów.

Wypadek w Tęgoborzu. Zginął 30-letni pasażer osobówki

We wtorek (7 grudnia) przed godz. 9.00 na drodze krajowej nr 75 w miejscowości Tęgoborze (powiat nowosądecki) ciężarówka zderzyła się z bmw. Poszkodowane zostały dwie osoby podróżujące w tym drugim pojeździe. Aby udzielić im pomocy, strażacy musieli przy pomocy narzędzi hydraulicznych rozcinać karoserię samochodu. Kierowca bmw został w stanie ciężkim przetransportowany do szpitala. Niestety nie udało się uratować życia pasażera osobówki. 30-letni mieszkaniec Sądecczyzny zmarł mimo przeprowadzonej akcji reanimacyjnej. Okoliczności wypadku są w dalszym ciągu badane. Na miejscu pracuje ekipa śledczych, która pod nadzorem prokuratura wyjaśnia przyczynę tragicznego zdarzenia. W jej ustaleniu pomoże również opinia biegłego z zakresu ruchu drogowego.

PRZECZYTAJ: Nie żyje asp. sztab. Marek Krawczyk. Policjant przegrał walkę z chorobą

Jak przekazała nam kom. Justyna Basiaga, rzecznik prasowa KMP Nowy Sącz, droga krajowa nr 75 w dalszym ciągu jest zablokowana. Nie wiadomo, jak długo potrwają czynności prowadzone przez śledczych na miejscu wypadku, ani kiedy ruch zostanie upłynniony. Obecnie kierowcy są kierowani na objazd wyznaczony drogą wojewódzką 975 przez Gródek nad Dunajcem. Poniżej zdjęcia z miejsca zdarzenia.

ZOBACZ: Stary Sącz. Osobówka zderzyła się ze ścianą domu! Niebezpiecznie na ul. Sobieskiego [ZDJĘCIA]

Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie na polskich drogach?
Dramatyczna akcja służb, reanimowali człowieka w autobusie