Prezydent Nowego Sącza ZASKOCZYŁ wszystkich. Mieszkańcy są zachwyceni

2019-12-04 12:22 Adrian Teliszewski
Choinka żywa na święta
Autor: materiały prasowe Żywe choinki są bardziej ekologicznym rozwiązaniem niż sztuczne. Drzewka pochodzą z legalnych plantacji i obecnie mało prawdopodobne jest, aby zdarzyło się inaczej. Są to iglaki uprawiane specjalnie na okazję świąt Bożego Narodzenia.

Prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel chce przywrócić życie miejskiej starówce. W związku z tym na rynku pojawi się nie jedna, ale sto choinek. Bożonarodzeniowe drzewka mają być jednak naturalne, a nie sztuczne jak dotychczas. Ubiorą je uczniowie sądeckich szkół i przedszkoli.

Kończymy z „plastikową rakietą” czyli sztuczną choinką, która do tej pory stała na płycie Rynku. Przywracamy życie Sądeckiej Starówce, a wkrótce zaprosimy dzieci i młodzież z 60 szkół i przedszkoli z terenu miasta, aby wzięły udział w ubieraniu tych choinek. 100 żywych drzewek będzie przez całą zimę ozdabiało nasz piękny Rynek – powiedział Ludomir Handze, prezydent Nowego Sącza.

Pomysł został przyjęty entuzjastycznie przez mieszkańców miasta. Pod facebookowym wpisem umieszczonym na profilu sądeckiego magistratu przeważają opinie, że zastąpienie plastikowej choinki żywym drzewkami, to krok w dobrą stronę. Trwa dyskusja, co stanie się z iglakami po zakończeniu świątecznego okresu? Prawdopodobnie zostanie znalezione dla nich specjalne miejsce, gdzie będą mogły być wsadzone już na stałe.