Radni PiS-u chcą nazwać rondo imieniem Lecha Kaczyńskiego! Gdzie ma się znajdować?

i

Autor: Tomasz Olszówka/FB Nowopowstałe rondo miałoby upamiętniać prezydenta Lecha Kaczyńskiego

Radni PiS-u chcą nazwać rondo imieniem Lecha Kaczyńskiego! Gdzie ma się znajdować?

2020-02-18 18:54

Wraca pomysł upamiętnienia w Tarnowie byłego prezydenta Polski. Po tym jak nie udało się przeforsować zmiany nazwy ciągu ulic Elektrycznej i Spokojnej na aleję Lecha i Marii Kaczyńskich, radni PiS-u chcą by nazwiskiem tragicznie zmarłego polityka nazwać nowopowstałe rondo. W tym celu muszą jednak poszukać sobie sojuszników w radzie miasta spoza własnego ugrupowania.

O inicjatywie radnych PiS-u poinformował na swoim facebookowym profilu radny Tomasz Olszówka. Wcześniej lokalni politycy tego ugrupowania chcieli, by przemianować ciąg ulic Elektrycznej i Spokojnej na aleję Lecha i Marii Kaczyńskich. Pomysł nie znalazł jednak poparcia większości w radzie miejskiej.

Według nowego wniosku członków klubu PiS, nazwisko byłego prezydenta Polski miałoby nosić nowopowstałe rondo u zbiegu ulic: Wyszyńskiego, Klikowskiej i Elektrycznej. Także i tym razem może być kłopot z uzbieraniem wystarczającej liczby głosów popierających taką inicjatywę.

PiS w Sali Lustrzanej ma tylko 11 z 25 foteli, resztę obsadziły ugrupowania stojące w kontrze do partii Jarosława Kaczyńskiego. Swój sceptycyzm wobec wniosku wyraził już Tomasz Olszówka, szef klubu Nasze Miasto Tarnów.