Radziejowa. Niedźwiedzie spacerują po Beskidzie Sądeckim. Ślady nie pozostawiają wątpliwości

Pod Radziejową znaleziono ślady niedźwiedzi. Tropy były lekko przysypane śniegiem, ale pracownicy Nadleśnictwa Piwniczna nie mają wątpliwości, że po Beskidzie Sądeckim spacerowała niedźwiedzica z dwoma młodymi. Nie ma natomiast pewności, czy zwierzęta zimowały w tej okolicy, czy też tylko zwiedzały pobliskie tereny. Niedźwiedzie w Polsce znajdują się pod ścisłą ochroną gatunkową.

Radziejowa. Niedźwiedzie spacerują po Beskidzie Sądeckim. Ślady nie pozostawiają wątpliwości
Autor: Joaquin Aranoa//pixabay/ CC0 Ślady niedźwiedzicy z dwoma młodymi znaleziono w okolicach Skałki pod Radziejową.

Ślady niedźwiedzi znalezione pod Radziejową

Nadleśnictwo Piwniczna udostępniło na swoim profilu FB zdjęcie znalezionych w okolicach Skałki pod Radziejową śladów niedźwiedzi. Tropy były lekko przysypane śniegiem, jednak pracownicy nadleśnictwa nie mają wątpliwości, że należą one do niedźwiedzicy i dwóch młodych niedźwiadków. Nie wiadomo jednak, czy zwierzęta spędziły zimę na Sądecczyźnie, czy też urządziły sobie wycieczkę po okolicznych terenach. Niedźwiedzie w Polsce znajdują się pod ścisłą ochroną gatunkową. Przypadki ataków tych zwierząt na ludzi są w naszym kraju bardzo rzadkie, jednak w razie natknięcia się na niedźwiedzia należy unikać bezpośredniego spotkania i spokojnie się oddalić na odległość co najmniej 100 metrów. Pod żadnym pozorem nie można zwabiać go jedzeniem, czy podchodzić bliżej w celu zrobienia zdjęcia! Trzeba również pamiętać, że małe niedźwiadki zazwyczaj znajdują się pod ochroną dorosłej samicy, która może stać się agresywna, gdy poczuje, że jej potomstwo jest zagrożone. 

PRZECZYTAJ: Brzesko. TRAGEDIA na torach. Nie żyje kobieta potrącona przez pociąg

ZOBACZ: Koronawirus, 30 marca 2021. Ile jest nowych przypadków we wtorek? [Raport Ministerstwa Zdrowia z 30 marca woj. małopolskie]

Czy rozpoznasz zwierzęta po uszach?
Pytanie 1 z 13
Takie mięciutkie uszka ma...
Niedźwiedź
Ukradli alkohol. Rozprawiły się z nimi sprzedawczynie

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki