Limanovia - Unia Tarnów

Autor: Mateusz Nytko/zksunia.tarnow.pl

Remis Unii Tarnów z Limanovią. Jaskółki dwukrotnie odrabiały straty

2019-10-28 13:06

Jeden punkt przywieźli z Limanowej piłkarze Unii Tarnów. Gospodarze postawili im twarde warunki, dwukrotnie obejmując prowadzenie. Mimo to podopieczni Daniela Bartkowskiego potrafili odpowiedzieć swoimi bramkami. Przez końcowe 10 minut zawodów tarnowianie musieli sobie radzić bez jednego zawodnika.

Pierwszą groźną sytuację stworzyli goście z Tarnowa. Strzał Szymona Adamskiego minął jednak słupek bramki Limanovii. Przeciwnicy odpowiedzieli trafieniem Sebastiana Jacaka, który w 21 minucie pokonał Łukasza Lisaka. Jeszcze przed przerwą wynik wrócił do stanu równowagi. Tym razem Adamski kopnął w światło bramki, zmuszając Wojciecha Mastalerza do kapitulacji.

Kwadrans po wznowieniu Limanovia ponownie wyszła na prowadzenie. Kapitan zespołu z Sądecczyzny Kamil Kurczab, skutecznie wykończył kontratak swoich kolegów i to oni prowadzili 2-1. Z kolei wyrównanie dał Unii niezawodny Artur Biały, który w 75 minucie wpisał się na listę strzelców.

Obie drużyny nie chciały zadowolić się podziałem punktów, stąd końcówka spotkania dostarczyła dużych emocji. Na dziesięć minut przed ostatnim gwizdkiem sędzia usunął z murawy Szymona Adamskiego. Unia zdołała, jednak zapobiec stracie kolejnych goli, tym samym dopisując do swojego ligowego konta jedno oczko.