Ryszard Wasiluk nie żyje. Komendant Straży Miejskiej w Nowym Sączu miał 69 lat

i

Autor: Prezydent Ludomir Handzel

Ryszard Wasiluk nie żyje. Poruszające słowa syna komendanta straży miejskiej. "Tato, dlaczego?"

2022-06-25 7:44

Nie żyje Ryszard Wasiluk, komendant Straży Miejskiej w Nowym Sączu. Informację przekazał prezydent miasta, Ludomir Handzel. Wasiluk miał 69 lat. Komendą SM kierował od czterech lat, po raz drugi w swojej zawodowej karierze. Nagła śmierć Ryszarda Wasiluka poruszyła wiele osób. Słowa jego syna łamią serce.

Nie żyje Ryszard Wasiluk. Kim był?

Ryszard Wasiluk miał 69 lat. Jak wspomina portal sądeczanin.info, zmarły komendant Straży Miejskiej w Nowym Sączu pełnił swoją funkcję od 2018 roku. Był to drugi raz, kiedy zdecydował się kierować komendą. Wcześniej piastował to stanowisko 2005-2011. W przeszłości Ryszard Wasiluk był negocjatorem policyjnym. Przez pięć lat pracował jako zastępca Naczelnika Sztabu Policji Komendy Wojewódzkiej w Krakowie. Do jego zadań należała m.in. ochrona pielgrzymki Jana Pawła II i wizyty George Busha w Polsce. Wasiluk był odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi oraz Złotym Medalem „Za Zasługi dla Obronności Kraju”.

Czytaj również: Mężczyzna skatowany młotkiem z zazdrości?! Szokujący atak w Częstochowie

Radzymin pożegna znanego biznesmena. Wiemy gdzie spocznie Tadeusz Gołębiewski.

Ryszard Wasiluk nie żyje. Nowy Sącz w rozpaczy

Komendant Straży Miejskiej w Nowym Sączu cieszył się sporym uznaniem. Jeszcze dzień przed swoją śmiercią pełnił funkcje zawodowe. - Ryszard Wasiluk odszedł niemal w trakcie wykonywania obowiązków służbowych, bowiem jeszcze wczoraj brał udział w posiedzeniu Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w ratuszu. Będzie nam ogromnie brakowało Jego fachowej wiedzy, spokoju i życiowego doświadczenia - napisał prezydent Ludomir Handzel, włodarz Nowego Sącza. Wymowne słowa z informacją o śmierci taty zamieścił w mediach społecznościowych syn pana Ryszarda, Grzegorz. - Tato.....dlaczego? Miałeś iść na emeryturę i plątać się ze mną po świecie na motorach... - czytamy we wpisie. 

Zobacz również: Nie żyje policjant z Sosnowca. Osierocił dwoje dzieci

Sonda
Czy boisz się śmierci?