Ślizgawka na drogach i chodnikach. Weekendowe wyjazdy mogą być NIEBEZPIECZNE!

i

Autor: Markus60138/cc0/pixabay Pod koniec lutego zima wreszcie dała o sobie znać

Ślizgawka na drogach i chodnikach. Weekendowe wyjazdy mogą być NIEBEZPIECZNE!

2020-02-28 8:44

Marznąca mżawka i temperatury, które w nocy spadły poniżej 0 stopni Celsjusza spowodowały, że warunki drogowe znacznie się pogorszyły. Na jezdniach powstała gołoledź utrudniająca kierowcom prowadzenie pojazdów. Osoby wyjeżdżające na weekend powinny wziąć te czynniki pod uwagę i dostosować prędkość do niesprzyjającej aury.

Pod koniec lutego zima postanowiła o sobie przypomnieć. Znacznie się ochłodziło, a w nocy temperatury spadły poniżej 0 stopni Celsjusza. W połączeniu z opadami deszczu i deszczu ze śniegiem dało to rezultat w postaci gołoledzi na jezdniach i chodnikach. W piątek, 28 lutego może być bardzo niebezpiecznie, a pamiętać o tym powinny przede wszystkim osoby wyjeżdżające na weekend. 

Trzeba spodziewać się utrudnień w ruchu, większej liczby kolizji i mniej przewidywalnych zachowań innych użytkowników dróg, którzy z powodu śliskiej nawierzchni mogą stracić panowanie nad maszyną. Przede wszystkim należy dostosować prędkość do fatalnych warunków pogodowych!

Zgodnie z prognozami na poprawę aury możemy liczyć już od jutra. W sobotę w Tarnowie słońce ma wyjść zza chmur, a temperatury wzrosnąć do 8 stopni Celsjusza w dzień i 4 stopni powyżej zera w nocy.

Prezydent mnie potrącił i uciekł