Słopnice. Pirat drogowy wjechał na ścieżkę rowerową! Dwójka dzieci uciekała w krzaki [WIDEO]

Pirat drogowy wjechał na ścieżkę rowerową! Dwójka dzieci uciekała w krzaki
Autor: MichaelGaida/cc0/pixabay Pirat drogowy wjechał na ścieżkę rowerową! Dwójka dzieci uciekała w krzaki

Na ścieżce pieszo-rowerowej w Słopnicach (pow. limanowski) prawie doszło do tragedii! Prawidłowo poruszająca się dwójka dzieci musiała uciekać w krzaki, by uniknąć potrącenia przez pirata drogowego. Zdarzenie zarejestrowała kamera monitoringu. Trwa poszukiwanie kierowcy, który swoim bezmyślnym zachowaniem mógł doprowadzić do nieszczęścia.

Samochód osobowy wjechał na ścieżkę pieszo-rowerową

Do skandalicznego zdarzenia doszło w poniedziałek, 17 sierpnia około godz. 20.40. Kamera monitoringu zarejestrowała jak kierowca samochodu osobowego wjeżdża na ścieżkę pieszo-rowerową w Słopnicach (pow. limanowski) i zmusza dwójkę prawidłowo poruszających się dzieci do odskoczenia w krzaki. Zdarzenie zostało zgłoszone na policję i trwa poszukiwanie pirata drogowego, który dopuścił się tak bezmyślnego zachowania. Prośbę o pomoc w jego odnalezieniu wystosowali również strażacy z OSP Słopnice Dolne.

Szaleniec pędził ścieżką na całej długości od Urzędu Gminy do wyjazdu pod kościołem. W tym czasie poruszały się nią nie tylko dzieci, ale również inne osoby, które także zostały narażone na niebezpieczeństwo. Poniżej wideo z kamery monitoringu, która zarejestrowała zdarzenie.

Grób Piotra Woźniaka-Staraka w rocznicę śmierci