Spór Romana Ciepieli z posłem PiS. Poszło między innymi o synagogę w Dąbrowie Tarnowskiej

2020-09-17 19:23 Adrian Teliszewski
Roman Ciepiela
Autor: Urząd Miasta Tarnowa Prezydent po wyjściu ze szpitala nie wróci od razu do swoich obowiązków

Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela poczuł się dotknięty słowami posła PiS z okręgu tarnowskiego Wiesława Krajewskiego, który zarzucił włodarzowi Grodu Leliwitów, że ten niewiele zrobił dla miasta i regionu jako wicemarszałek Małopolski. Od kilku dni Roman Ciepiela publikuje listę inwestycji, które otrzymały finansowanie w czasie, gdy był on członkiem zarządu województwa. Riposty ze strony parlamentarzysty na razie brak.

Roman Ciepiela pełnił funkcję wicemarszałka Małopolski w latach 2007-14, do czasu wygranych przez siebie wyborów na urząd prezydenta Tarnowa. Poseł PiS z okręgu tarnowskiego Wiesław Krajewski zarzucił włodarzowi Grodu Leliwitów, że ten zasiadając w zarządzie województwa niewiele zrobił dla Tarnowa i regionu. Dotknięty tymi słowami Roman Ciepiela od kilku dni publikuje na swoim profilu FB listę inwestycji, które otrzymały finansowanie, lub zostały zrealizowane w czasie jego kadencji w samorządzie województwa. Na razie prezydent Tarnowa skupił się na rejonie Powiśla, z którego pochodzi poseł Krajewski. Wśród swoich sukcesów R. Ciepiela wymienił między innymi: dofinansowanie szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej, podpisanie umowy na budowę mostu w Borusowej, znalezieniu pieniędzy na odrestaurowanie synagogi w Dąbrowie Tarnowskiej, czy rozpoczęcie budowy niedawno oddanej do użytku obwodnicy tego miasta. Wiesław Krajewski jak na razie nie odniósł się do wpisów Romana Ciepieli.

- Poseł Wiesław Krajewski milczy, wiec przypuszczam, ze jest mu wstyd za słowa, które wypowiedział. Zarzucił mi, że jako wicemarszałek nic nie zrobiłem dla Tarnowa i regionu. W poprzednich postach przypomniałem niektóre realizacje. Było ich dziesiątki jeśli nie setki, jeszcze raz pokażę niektóre pozostałe inwestycje zrealizowane przy udziale środków finansowych Małopolski, którymi wraz z Zarządem Województwa dysponowałem i które nadzorowałem w latach 2007 - 2014. Pozostanę tylko na Powiślu (tak bliskiego sercu pana Posła), bo nawet FB nie jest stanie przyjąć danych z całej Małopolski. Jeśli Pan Poseł będzie dalej podtrzymywał swoje twierdzenia, to będę Mu przypominał nadal realizacje, aż do skutku, czyli zrozumienia przez Posła, że obraża wielu ludzi czynu - napisał na FB prezydent Tarnowa Roman Ciepiela.

Express Biedrzyckiej - Bartosz Arłukowicz: Partia rządząca wypowiada lojalność UE

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.