Stary Sącz. Spowodował wypadek, w którym zginęły dwie nastolatki. Kierowca przyznał się do winy [ZDJĘCIA]

2021-03-24 14:52

Sprawca wypadku, w którym zginęły dwie dziewczyny: 18-letnia Julia i 17-letnia Weronika, a 19-letni Mateusz został ciężko poszkodowany, przyznał się do postawionych mu przez prokuratora zarzutów. Sąd zdecydował o zastosowaniu wobec 22-letniego kierowcy trzymiesięcznego aresztu. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi mu kara od sześciu miesięcy do ośmiu lat pozbawienia wolności. Do tragedii doszło w niedzielę, 14 marca w Starym Sączu.

Sprawca wypadku w Starym Sączu przyznał się do winy

Jak informuje portal sadeczanin.info, 22-letni kierowca, który doprowadził do wypadku w Starym Sączu, w wyniku którego życie straciły dwie nastolatki przyznał się do winy. Sąd wyraził zgodę na zastosowanie wobec niego trzymiesięcznego aresztu. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi mu kara od sześciu miesięcy do ośmiu lat pozbawienia wolności. Do tragicznego zdarzenia doszło w niedzielę, 14 marca w Starym Sączu. Podczas wykonywania manewru wyprzedzania 22-letni kierowca forda focusa doprowadził do zderzenia czołowo-bocznego z seatem altea. Fordem podróżowały cztery młode osoby. 

PRZECZYTAJ: Julia i Weronika zginęły w wypadku. Wracały z wycieczki wraz ze starszymi kolegami [REKONSTRUKCJA ZDARZEŃ]

Dwie nastolatki zmarły na miejscy zdarzenia, 19-letni Mateusz został poważnie poszkodowany i trafił do krakowskiego szpitala. Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi. Biegły nie dopatrzył się również żadnych usterek technicznych w prowadzonych przez nich samochodach. Śledczy w dalszym ciągu czekają na wyniki sekcji zwłok tragicznie zmarłych nastolatek oraz opinię dotyczącą stanu zdrowia 19-latka, który przebywa w szpitalu.

ZOBACZ: TRAGEDIA w Starym Sączu. Lekarze walczą o życie nastolatka

Prokurator o śmierci nastolatki