Strajk Kobiet w Tarnowie. W poniedziałek, 2 listopada znowu wyjdą na ulice

Dzisiaj (2 listopada), podobnie jak w poprzednich dniach zaplanowano w Tarnowie protest w sprawie wyroku Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego prawa do aborcji. Uczestnicy tradycyjnie spotkają się pod siedzibą biura zarządu okręgowego PiS, przy ulicy Rybnej 5 w Tarnowie. Początek demonstracji o godz. 19.00.

Od czwartkowego (22 października) wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji w wielu polskich miastach trwają protesty przeciwko temu orzeczeniu. Podobnie jest także w Tarnowie, gdzie uczestnicy demonstracji codziennie o godz. 19.00 spotykają się pod siedzibą zarządu okręgowego PiS, przy ulicy Rybnej 5. Zgromadzenie odbędzie się również dzisiaj (2 listopada).

Organizatorzy tłumaczą, że jest to protest "wobec piekła kobiet zafundowanego przez prawicowych polityków i Trybunał Konstytucyjny". Zgromadzenie, tak jak w poprzednich dniach przybierze formę spaceru w pięcioosobowych grupach po centrum miasta. Uczestnicy powinni mieć zakrytą twarz, zgodnie z koronawirusowymi obostrzeniami!

- Kolejny dzień protestów wobec #PiekłaKobiet zafundowanym przez prawicowych polityków oraz Trybunał Konstytucyjny. Zapraszam Was na spacer po centrum miasta w grupach 5 osobowych, z obowiązkową maseczką na ustach oraz nosie! Weź ze sobą czwórkę znajomych i spaceruj razem z nami! - napisali organizatorzy tarnowskiego protestu.

Protesty antyrządowe w Dzień Wszystkich Świętych na ulicach Starego Miasta w Krakowie