Szrapnel znaleziony w Żegocinie! Angielski wynalazek mógł zabić wielu ludzi [ZDJĘCIA]

2020-06-04 9:32

Ciekawe, ale też bardzo niebezpieczne znalezisko w gminie Żegocina! Jeden z mieszkańców w pobliżu swojej posesji odkrył niewybuch typu szrapnel, prawdopodobnie pochodzący z czasów II wojny światowej. Nazwa pocisku wzięła się od nazwiska angielskiego generała, który go wymyślił. Konstrukcja zawiera w sobie ołowiane kulki, które w momencie eksplozji ranią ludzi w promieniu 150 metrów.

W poniedziałek, 1 czerwca mieszkaniec Żegociny znalazł w pobliżu swojej posesji pocisk typu szrapnel, prawdopodobnie pochodzący z czasów II wojny światowej. To bardzo niebezpieczna konstrukcja, której nazwa pochodzi od nazwiska angielskiego generała i konstruktora Henry Shrapnela. Pomysłodawca zaprojektował ją na początku XIX wieku w taki sposób, by pociski wybuchały tuż nad głowami żołnierzy, a pod wpływem eksplozji znajdujące się wewnątrz ołowiane kulki raniły ludzi w promieniu 150 metrów.

O odkryciu niewybuchu zostali powiadomieni saperzy z Krakowa, którzy zajęli się pociskiem. Do czasu ich przyjazdu policja pilnowała terenu przed amatorami takich znalezisk.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express. Kliknij TUTAJ!

Syn Zenka Martyniuka trafi do WIĘZIENIA?! Vlog Ewy Wąsikowskiej