Taśma policyjna

i

Autor: Materiały policji

Dramat w Łękawce

Tajemnicza śmierć seniorów pod Tarnowem. Zginęli w inny sposób, niż początkowo zakładano

2022-12-28 10:50

Trwa ustalanie okoliczności śmierci małżeństwa seniorów z Łękawki pod Tarnowem. Pierwotną wersją była śmierć w wyniku zatrucia czadem. Śledczy wykluczyli jednak, by 83-letni mężczyzna i 79-letnia kobieta zginęli właśnie z tego powodu, ponieważ w zajmowanych przez nich domu nie odnotowano wysokiego stężenia tlenku węgla. Wykluczono również udział osób trzecich w tej tragedii.

Dramat pod Tarnowem. Znaleźli zwłoki małżeństwa seniorów. Zatrucie czadem zostało wykluczone

W pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia, w Łękawce pod Tarnowem odnaleziono zwłoki małżeństwa seniorów. Ciała 83-letniego mężczyzny oraz jego 79-letniej żony ujawnili członkowie rodziny. Pierwotnie zakładano, że małżeństwo zmarło w wyniku zatrucia czadem. Ostatecznie ta wersja zdarzeń została wykluczona, ponieważ w domu seniorów nie stwierdzono podwyższonego stężenia tlenku węgla. Na ten moment okoliczności zgonu seniorów pozostają nierozwikłaną zagadką. Nad jej rozwiązaniem pracują policjanci oraz prokuratura.

Tajemnicza śmierć seniorów. Przyczyna zgonu wciąż nieznana

Śledczy wykluczyli również, by śmierć seniorów z Łękawki była efektem działania osób trzecich. Zebrany materiał dowodowy nie wskazał bezpośredniej przyczyny śmierci. Decyzją będącego na miejscu prokuratora ciała małżeństwa zostały zabezpieczone w Zakładzie Patomorfologii w Tarnowie do badań, które powinny wskazać przyczynę tych dwóch zgonów. Obecnie czynności w związku ze śmiercią w Łękawce prowadzą policjanci z Komisariatu Policji Tarnów-Centrum. Nadzór nad postępowaniem sprawuje Prokuratura Rejonowa w Tarnowie.

Sonda
Czy widziałeś kiedyś ludzkie zwłoki?
Kochany złodzieju oddaj mi torebkę dam Ci pieniądze