Tarnovia awansowała do Ekstraligi! Klub wraca do elity po prawie 73 latach

2021-05-17 12:29
Tarnovia awansowała do Ekstraligi! Klub wraca do elity po prawie 73 latach
Autor: Tarnovia Tarnów - sekcja kobiet/FB Piłkarski Tarnovii pokonały Stomilanki Olsztyn 3-1, dzięki czemu zapewniły sobie awans do Ekstraligi.

To już pewne. Po pokonaniu Stomialnek Olsztyn 3-1 piłkarki Tarnovii zapewniły sobie awans do Ekstraligi, czyli najwyższej klasy rozgrywkowej kobiet w Polsce. Do końca rozgrywek pozostały jeszcze dwie kolejki, jednak dorobek punktowy zawodniczek prowadzonych przez Michała Jarząba gwarantuje im promocję do wyższej ligi. Dla klubu z ulicy Bandrowskiego jest to powrót do elity po prawie 73 latach. Wówczas w najwyższej klasie rozgrywkowej grali piłkarze "Biało-Czerwonych".

Piłkarki Tarnovii awansowały do Ekstraligi

Tarnovia ponownie w piłkarskiej elicie! Po pokonaniu Stomilanek Olsztyn 3-1 zawodniczki trenera Michała Jarząba zapewniły sobie awans do Ekstraligi na dwie kolejki przez zakończeniem sezonu. Bramki dla zespołu z ulicy Bandrowskiego zdobyły: Gabriela Gębica, Klaudia Kubaszek oraz Katarzyna Białoszewska. Tydzień wcześniej na własnym boisku Biało-Czerwone pokonały Rekord Bielsko-Biała również w stosunku 3-1, dzięki czemu na przestrzeni kilku dni rozwiały wątpliwości głównych rywalek, co do dominacji Tarnovii w I lidze. Tarnowianki od początku sezonu zanotowały 14 zwycięstw, 5 remisów i tylko jedną porażkę, doznaną przeciwko ekipie Pogoni Tczew. Dla Tarnovii to powrót do piłkarskiej elity po prawie 73 latach. W 1948 roku piłkarze tego klubu spędzili jeden sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej. Utrzymanie w lidze stracili w ostatniej kolejce, gdy 28 listopada 1948 roku ulegli na wyjeździe Polonii Bytom 0-1. Warto wspomnieć, że powstanie i rozwój kobiecej sekcji Tarnovii był możliwy dzięki zaangażowaniu niedawno zmarłego prezesa tego klubu Waldemara Urbana.

PRZECZYTAJ: Kurator oświaty Barbara Nowak chce bronić dzieci przed deprawacją w Tarnowie. Chodzi o akcję "LGBT+ja"

ZOBACZ: Święcenia diakonatu w diecezji tarnowskiej. Więcej chętnych, niż w zeszłym roku

Karetka wjechała pod zamykający się szlaban