Nie żyje Waldemar Urban, prezes MKS Tarnovia. "Po nierównej walce z zarazą obecnych czasów odszedł Nasz Prezes"

2021-04-13 8:33
Nie żyje Waldemar Urban, prezes MKS Tarnovia. Po nierównej walce z zarazą obecnych czasów odszedł Nasz Prezes
Autor: MKS Tarnovia, ivoxis/cc0/pixabay Waldemar Urban zmarł w poniedziałek, 12 kwietnia w wieku 59 lat.

Nie żyje prezes najstarszego, tarnowskiego klubu piłkarskiego MKS Tarnovia. Waldemar Urban zmarł w poniedziałek, 12 kwietnia w wieku 59 lat. Klubem z ulicy Bandrowskiego kierował od 2007 roku. - Z głębokim żalem zawiadamiamy, że po nierównej walce z zarazą obecnych czasów odszedł nasz Prezes Waldemar Urban, który od początku istnienia stał na czele projektu kobiecej piłki nożnej w MKS Tarnovii... Będziemy pamiętać... - czytamy na profilu FB piłkarek Tarnovii.

Nie żyje Waldemar Urban, wieloletni prezes MKS Tarnovia

W poniedziałek, 12 kwietnia zmarł wieloletni prezes MKS Tarnovia Waldemar Urban. Jak poinformowali przedstawiciele poszczególnych sekcji klubu, Waldemar Urban przegrał walkę z chorobą COVID-19. Miał 59 lat, a na czele najstarszego, czynnego klubu piłkarskiego w Tarnowie stał od marca 2007 roku. To podczas jego prezesury, przy Bandrowskiego została utworzona sekcja kobiecego futbolu. Obecnie piłkarki Tarnovii zajmują drugie miejsce w tabeli I ligi, będącej zapleczem Ekstraligi. Z kolei piłkarze znajdują się obecnie na dziesiątej lokacie w tabeli grupy wschodniej małopolskiej Keeza IV ligi. Prezes Waldemar Urban był znany z osobistego przeżywania emocji sportowych, a zmagania swoich zawodników oglądał najczęściej z wysokości murawy. W czasie jego prezesury udało się również wyremontować halę sportową, znajdującą się na terenie stadionu Tarnovii. 

PRZECZYTAJ: Katastrofa budowlana pod Tarnowem. Starszy mężczyzna wyniesiony z domu przez policjanta i strażaka [ZDJĘCIA]

- Z głębokim żalem zawiadamiamy, że po nierównej walce z zarazą obecnych czasów odszedł nasz Prezes Waldemar Urban, który od początku istnienia stał na czele projektu kobiecej piłki nożnej w MKS Tarnovii... Będziemy pamiętać... - czytamy na profilu FB piłkarek Tarnovii.

- Z głębokim żalem informujemy, że dziś po ciężkiej walce z chorobą zmarł wieloletni prezes Tarnovii Pan Waldemar Urban. Był on obecny na praktycznie każdym meczu domowym jak i wyjazdowym. Na zawsze zapamiętamy jego bardzo dobrą relację z kibicami i nieocenioną pracę jaką włożył w nasz klub. Spoczywaj w pokoju - pożegnali prezesa przedstawiciele społeczności kibicowskiej Tarnovii.

ZOBACZ: Tarnów. Tymi autobusami dojedziesz do punktu szczepień. Znamy szczegóły [TRASA]

Coraz więcej wątpliwości ws. śmierci 17-letniej Pauliny z Dąbrówki