Katastrofa budowlana pod Tarnowem. Starszy mężczyzna wyniesiony z domu przez policjanta i strażaka [ZDJĘCIA]

Katastrofa budowlana w Lusławicach. Starszy mężczyzna wyniesiony z domu przez policjanta i strażaka
Autor: KMP Tarnów W jednym z domów w Lusławicach zawalił się dach. Wewnątrz utknął 70-letni mężczyzna.

W niedzielę, 11 kwietnia pod Tarnowem doszło do katastrofy budowlanej. W miejscowości Lusławice (gm. Zakliczyn) zawalił się dach jednego z domów. W momencie katastrofy wewnątrz budynku znajdowało się dwóch mężczyzn. Młodszy z nich był w stanie o własnych siłach opuścić pułapkę, jednak w środku pozostał jego 70-letni ojciec. Seniorowi pomogli przedstawiciele służb. Wspólnie wynieśli go: policjant, który pierwszy zjawił się na miejscu oraz strażak-ochotnik z Zakliczyna.

Katastrofa budowlana pod Tarnowem

W niedzielę, 11 kwietnia w godzinach popołudniowych pod Tarnowem doszło do katastrofy budowlanej. W miejscowości Lusławice (gm. Zakliczyn) zawalił się dach domu, zamieszkiwanego przez dwóch mężczyzn: 70-letniego seniora oraz jego 42-letniego syna. Młodszy z mężczyzn był w stanie o własnych siłach opuścić dom, jednak w środku budynku uwięziony został drugi z domowników. Pierwszy na miejscu zdarzenia zjawił się sierż. Grzegorz Mortek z KMP w Tarnowie, który pełnił służbę nieopodal Lusławic. Wszedł on do zniszczonego domu i zobaczył siedzącego na wersalce staruszka, jednak nie był w stanie samodzielnie mu pomóc. Dopiero po przyjeździe zastępu strażaków-ochotników z Zakliczyna jeden z druhów pomógł policjantowi wynieść 70-latka z budynku.

PRZECZYTAJ: Tragiczna śmierć 2-latka w Gromniku WSTRZĄSNĘŁA społecznością: "Bądźcie silni dla Waszego Aniołka"

Na szczęście żaden z mężczyzn przebywających w domu w momencie zawalenia się dachu nie odniósł poważnych obrażeń. Po konsultacji z ratownikami medycznymi zdecydowano, że nie ma potrzeby transportu mężczyzn do szpitala, trafili oni pod opiekę swoich bliskich. Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia. Inspektorzy budowlani zdecydują, czy budynek będzie mógł być ponownie zamieszkany, czy trzeba będzie go całkowicie rozebrać. Zdjęcia ze wczorajszej akcji służb w Lusławicach znajdują się poniżej.

ZOBACZ: Pożar w Dąbrowie Tarnowskiej. Wewnątrz pustostanu znaleźli zwęglone zwłoki mężczyzny

Miała 3 promile. Wjechała z impetem w budynek na rynku w Grudziądzu