Tarnów: Czerwony asfalt na ulicy Okrężnej. Kierowcy mogą być zaskoczeni

2019-12-02 13:50 Adrian Teliszewski
Czerwony asfalt na ulicy Okrężnej. Kierowcy mogą być zaskoczeni
Autor: UMT Tarnów Czerwony asfalt na ulicy Okrężnej. Kierowcy mogą być zaskoczeni

Przy okazji remontu ulicy Okrężnej, tarnowski Zarząd Dróg i Komunikacji wprowadza innowacyjne rozwiązania. Jeden z pasów jezdni został wykonany z czerwonego asfaltu. Ma on służyć kierowcom do skrętów. Według drogowców zastosowanie kolorowej nawierzchni poprawi jej widoczność.

Remont ulicy Okrężnej wzbogaci ją o dodatkowy pas ruchu. Od dwóch pozostałych będzie się on wyróżniał innym kolorem. Zarząd Dróg i Komunikacji zamiast malować na jezdni znaki poziome, zdecydował się użyć czerwonego asfaltu. Nie chodzi jednak o efekty wizualne, lecz o zwiększenie bezpieczeństwa. Pas w jaskrawym kolorze ma być lepiej widoczny.

- Ponieważ jezdnia jest szeroka, zdecydowaliśmy o wyznaczeniu dodatkowego, trzeciego pasa, który będzie służył kierowcom do wykonywania skrętów – powiedział Tomasz Mróz ze ZDiK-u.

Trwający etap remontu ulicy Okrężnej dobiega już końca. Podczas modernizacji wykonano kanalizację opadową i tzw. prace bitumiczne. Obecnie remontowane są chodniki. Odbiory techniczne planowane są w połowie grudnia. Do końca roku ma być gotowa dokumentacja projektowa ronda, które stanie na skrzyżowaniu ulicy Okrężnej z ulicą Braci Saków.