Arena "Jaskółka" i co dalej? Na TE INWESTYCJE czekają tarnowianie [GALERIA]

2019-12-01 18:49 Adrian Teliszewski

Jedna z najważniejszych miejskich inwestycji ostatnich lat, czyli Arena "Jaskółka" Tarnów została w weekend zaprezentowana mieszkańcom miasta. Pod górą św. Marcina trwa jeszcze szereg innych przedsięwzięć remontowych. Zwłaszcza centrum Tarnowa to prawdziwy plac budowy. W 2020 roku można spodziewać się wysypu uroczystości połączonych z przecinaniem wstęgi.

Dzień otwarty w Arenie "Jaskółka" Tarnów odbył się w sobotę, 30 LISTOPADA. Obiekt odwiedzili również kibice, którzy przypomnieli o koniecznym remoncie Stadionu Miejskiego. Jaskółcze Gniazdo znajduje się w bardzo złym stanie technicznym i wymaga pilnej modernizacji. Dla tarnowskich władz samorządowych będzie to jeden z kluczowych problemów do rozwiązania podczas obecnej kadencji.

Tymczasem trwają prace przy wielu innych miejskich inwestycjach. Pięć z nich można zobaczyć w naszej galerii. Zapraszamy!

Ze względu na trudną sytuację finansową miasta i konieczność dokonywania cięć w przyszłym roku trudno spodziewać się rozpoczęcia nowych, spektakularnych inwestycji. Najbliższe miesiące będą stały raczej pod znakiem kończenia dotychczasowych prac i przecinania wstęg na wyremontowanych obiektach. 

Jest jednak szansa, że modernizacja Jaskółczego Gniazda wystartuje w 2020 roku. Zapowiedział to prezydent Roman Ciepiela, choć w budżecie na kolejne 12 miesięcy remont Stadionu Miejskiego zajmuje skromną pozycję. Kwota zapisana na ten cel to tylko 0,5 mln zł, więc mowa tu o wstępnych pracach przy przebudowie obiektu.